Ładuję...

Marka Colmar

Colmar

Rodzinna pasja trzech pokoleń, ogromne zaangażowanie, ciągła obecność w świecie sportu, doskonalenie każdego detalu. Najlepsze technologie, przemyślane rozwiązania, specjalistyczne testy, nieustanna współpraca z zawodnikami. Nauka, precyzja, miłość. Legenda. Colmar. Słynne hasło marki - “In case of snow, Colmar” - nie tylko przeszło do historii marketingu, ale też najlepiej definiuje pozycję firmy w świecie sportu i mody. 

Sport in style – marka Colmar

Sportowy styl przewodził marce Colmar od 1923 roku. Choć firma początkowo zajmowała się produkcją filcu do czapek i getrów, intuicja popchnęła założycieli w stronę produkcji ubrań roboczych. Jak się okazało, kombinezony ze specjalnie obrobionej bawełny okazały się idealne dla pionierów narciarstwa. Kolejne lata przyniosły dalsze sukcesy – bezsprzecznie jednym z nich było nawiązanie współpracy z Włoską Federacją Sportów Zimowych (FISI) w latach 40. W tym samym czasie świat gorąco przywitał innowacyjny projekt aerodynamicznej kurtki autorstwa Irmy Colmar. Charakterystyczna kurtka z elastycznym nylonem po bokach stała się hitem, a jej popularność nie słabła aż do lat 70.

W latach 60. jazda na nartach była nie tylko hobby, na które decydowali się nieliczni odwiedzając ekskluzywne kurorty. Narciarstwo stało się stylem życia. To właśnie ono było inspiracją do wprowadzenia kolejnych innowacji – właśnie wtedy powstał specjalny kombinezon narciarski, dzięki któremu Luigi di Marco w 1964 roku pobił rekord w zawodach narciarstwa szybkiego. Dwadzieścia lat później Colmar podjął się stworzenia specjalnej kurtki na Mistrzostwa Świata – była ona wypełniona puchem i posiadała skórzane wstawki. Wyróżniała ją nie tylko dbałość o szczegóły techniczne, ale też ciekawy design. Od lat firma nie zatrzymuje się ani na chwilę – tak, jak Ty.

Markę Colmar stworzyła rodzinna pasja trzech pokoleń.
Buty Colmar to kwintesencja sportowego stylu.

Obuwie Colmar - zderzenie tradycji z nowoczesnością

Prawie 100 lat zbierania doświadczeń i doskonalenia swoich produktów, zaprowadziło markę Colmar na sam szczyt tej niełatwej branży, jaką jest świat producentów odzieży sportowej. Colmar od lat dominuje na rynku, wciąż dbając o najwyższą jakość odzieży i podejmując nieszablonowe działania promocyjne, jak choćby cykl wydarzeń “In the Event of Snow”. Był to specjalnie wyreżyserowany pokaz mody, połączony z tańcem i występami kabaretowymi, z którym Colmar podróżował po wielu włoskich miejscowościach. Obecnie globalny zasięg Colmar nikogo nie dziwi, a marka nadal z sukcesem wspiera różnego typu aktywności sportowe – nie tylko narciarstwo. Dzisiejszy Colmar to, poza specjalistyczną odzieżą dla narciarzy i snowboardzistów, również bielizna termoaktywna, odzież golfowa, stroje plażowe, wysokiej jakości ubrania codzienne i wyjątkowa linia obuwia.

Najnowsza kolekcja obuwia Colmar

Wczytaj czat