Ładuję...

Dale of Norway - swetry wełniane

Dale of Norway – swetry wełniane, które musisz mieć

Tam, gdzie kończą się głębokie fiordy zachodniego wybrzeża Norwegii, znajduje się wioska Dale. To właśnie tam rozpoczęła się przygoda Petera Jebsena, założyciela firmy Dale of Norway. Zainspirowany pięknem malowniczego miejsca i jego sielanką, założył firmę, która nawiązuje do dzikiej, norweskiej natury. Podczas 140 lat miejsce to zmieniło się nie do poznania – z małej, biednej mieściny, stworzono prawdziwie tętniące życiem miejsce.

Zaczynając od niezawodnego źródła energii, które znaleziono w biegnącej nieopodal potężnej rzece z wodospadami, aż po wiele pokoleń pracowników zaangażowanych w idee marki – Dale of Norway stale udowadnia, co dla marki jest prawdziwie ważne. Oryginalność, odpowiedzialność za stan środowiska oraz wysoka jakośc odzieży i czystość materiałów – oto ponadczasowe wartości, którymi kieruje się marka Dale of Norway.

Dla niego
Dla niej

Norweskie swetry Dale of Norway – olimpijska jakość

Sukces marki nie byłby możliwy, gdyby nie nadzwyczajna jakość damskich i męskich swetrów norweskich. Tradycja rozpoczęta przez Petera Jebsena jest od lat udoskonalana, a ręcznie szyte wełniane swetry norweskie to jakość, której niczego nie można odmówić. Nad każdym projektem czuwa wysoko wykwalifikowany pracownik, który dba o to, by w każdy projekt włożyć serce i duszę. Unikatowe techniki dziewiarskie i najnowocześniejsza technologia to najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości odzieży Dale of Norway, którą znajdziesz w sklepie S’portofino. Męskie i damskie wełniane swetry, kardigany czy kamizelki to idealne połączenie tradycyjnego norweskiego rzemiosła z nowoczesną stylistyką. Ciepłe, wygodne i ponadczasowe swetry Dale of Norway są również niezastąpione podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w Narciarstwie. Od 1956 roku swetry norweskie Dale of Norway wspierają kadrę narciarzy i olimpijczyków, by mogli się oni skupić jedynie na odnoszeniu sukcesów.

Nowa kolekcja swetrów Dale of Norway

Wełna Dale of Norway – w stylu slow fashion

Kluczem do sukcesu jest nie tylko oryginalność i wysoka jakość wykonania swetrów, ale też odpowiednie podejście do procesu produkcji. Każdy etap produkcji otoczony jest szczególną uwagą w trosce o najwyższą jakość. Dzięki ręcznemu dzierganiu poszczególnych elementów i jedynie łączeniu ich z pomocą maszyny generowane odpady sięgają zaledwie 1-2%. Dzięki temu oszczędzane są surowce, wełna i przędza.

Norwegowie, ze względu na surowe warunki, w których przyszło im żyć, są ekspertami w zakresie wełny i tkanin. Efektem długiej tradycji jest bogate dziedzictwo wzorów inspirowanych naturą i historią, po które do dziś chętnie sięga firma Dale of Norway. Marka opracowała mnóstwo własnych wzorów inspirowanych norweską tradycją i kulturą, dając światu mody i sportu ubrania pełne autentyczności. Postaw na high-tech prosto z natury – wybierz Dale od Norway.

Cechą rozpoznawczą Dale of Norway jest korzystanie z wełny naturalnej, która pochodzi od owiec wędrujących swobodnie po rozległych, norweskich pastwiskach. Jej wyjątkowe właściwości, którym nie są w stanie równać się nawet najlepsze włókna syntetyczne, czynią z niej najbardziej zaawansowane włókno natury. Wełniane swetry Dale of Norway zapewniają swoim klientom zróżnicowane produkty o imponujących właściwościach.

  • pozwalają ciału oddychać,
  • regulują temperaturę,
  • absorbują i odprowadzają wilgoć,
  • mają właściwości antybakteryjne,

 

  • doskonale izolują,
  • nie pochłaniają zapachów,
  • zachowują swój kształt,
  • są najmniej palne ze wszystkich naturalnych włókien.

Zobacz kolekcję Dale of Norway

Wczytaj czat