Dale of Norway

W 1872 roku Peder Jebsen podróżował po małej miejscowości Dale, położonej w pobliżu miasta Bergen, na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Miał doświadczenie w branży tekstylnej i uczył się nowoczesnych metod produkcyjnych w Anglii. Peder Jebsen uznał Dale za idealne miejsce do założenia zakładu produkcji tekstyliów: dolina, która dostarczała naturalne źródło energii wodnej, a także łatwy dostęp do norweskiej wełny, sprzyjały rozwojowi biznesu w tej branży. Zakład włókienniczy The Dale of Norway został ukończony w 1879 roku i aż do dzisiaj funkcjonuje w miejscowości Dale. Od samego początku Jebsen łączył swoją wiedzę na temat nowoczesnej produkcji tekstylnej z jakością wełny premium, tworząc przedsiębiorstwo, będące znakiem rozpoznawczy norweskiej jakości. 

 

 

 

Dla niej
Dla niego

Wykorzystanie najwyższej jakości wełny stało się impulsem do dalszego działania. Połączenie prawdziwie norweskiej wełny z delikatną wełną Merino zaowocowało powstaniem niepowtarzalnych swetrów Dale of Norway - synonimu delikatności, ciepła i precyzyjnego detalu. Męskie i damskie wełniane swetry, kardigany czy kamizelki to połączenie tradycyjnego norweskiego rzemiosła z nowoczesną stylistyką. Ciepłe, wygodne i ponadczasowe.

 

 

 

Dziś Dale of Norway jest jedną z niewielu firm z branży tekstylnej produkujących w Norwegii. To dzięki temu jednak, każdy etap produkcji otoczony jest szczególną uwagą w trosce o najwyższą jakość. Ponad 140 lat doświadczenia, wykwalifikowany personel i najwyższej jakości materiały sprawiają, że marka oferuje coś znacznie więcej niż swetry. Warto wiedzieć, że Norwegowie, ze względu na surowe warunki, w których przyszło im żyć, są ekspertami w zakresie wełny i tkanin. Efektem długiej tradycji jest bogate dziedzictwo wzorów inspirowanych naturą i historią, po które do dziś chętnie sięga Dale of Norway. Marka opracowała mnóstwo własnych wzorów inspirowanych norweską tradycją i kulturą, dając światu mody i sportu ubrania pełne autentycznej historii.

 

 

 

Nowa kolekcja swetrów Dale of Norway

Poza ścisłym związkiem z norweską tradycją, cechą rozpoznawczą Dale of Norway jest w stu procentach naturalna wełna. Jej wyjątkowe właściwości, którym nie są w stanie równać się nawet najlepsze włókna syntetyczne, czynią z wełny najbardziej zaawansowane włókno natury. Dale of Norway korzystając z różnych rodzajów wełny, zapewnia swoim klientom zróżnicowane produkty o imponujących właściwościach.

Naturalna wełna Dale of Norway:

  • Doskonale izoluje

  • Zapewnia oddychalność

  • Reguluje temperaturę

  • Absorbuje i odprowadza wilgoć

  • Gwarantuje ciepło, nawet gdy jest mokra lub wilgotna

  • Ma właściwości antybakteryjne i jest odporna na zapach

  • Jest elastyczna i utrzymuje swój kształt

  • Jest trudnopalna

  • Posiada w 100% naturalne, trwałe włókno

Zobacz kolekcję Dale of Norway