Dondup

Dondup logo

Dondup jest marką, która w prosty sposób udowadnia, że moda to coś więcej niż ubrania. Przekonanie, wspólnota, jedność wartości, wreszcie styl życia budują tożsamość brandu, u podstaw którego stoi coś więcej niż chwilowe trendy czy prowadząca donikąd, nieskończona pogoń za zyskiem.

Dondup kolekcja

Filary Dondup to eksperymenty, kunszt i fuzja, dzięki którym każda kolekcja stanowi osobny rozdział jednej, doskonałej opowieści. Całości przyświeca wyraźna wizja, w myśl której interpretowany jest współczesny styl oraz uważność i staranność typowe dla mody haute couture skupionej na jakości i detalu. Dzięki temu właśnie Dondup wyróżnia się elegancją, która nie wymaga żadnego wysiłku i pozwala na kreatywne łączenie klasycznych, ale w żadnym razie nie nudnych, elementów garderoby. Elementów, które wciąż na nowo wpływają na siebie i inspirują, by tworzyć kolejne wizje estetyczne. W takim otoczeniu, denim reprezentuje coś znacznie więcej niż tkaninę - jest on prawdziwą pasją i dziedzictwem, z którego ulepić można indywidualny styl. Na takim filozoficznym podejściu do dżinsu, traktowanego jako filar marki, zbudowano jej świadomość. Świadomość nie pozostającą bez wpływu na całość aspektów twórczych składających się na garderobę Dondup - pełną celowo innowacyjnej klasyki.

 

Dondup
Dondup

Skąd właśnie takie podejście do mody? Założyciele marki - Massimo Berloni i Manuela Mariotti - kierowali się naukami buddyjskiego Lamy, Mingyara Dondupa, w myśl których wszyscy ludzie są równi, bez względu na rasę, wyznanie czy pochodzenie, które nic nie znaczą. To co, jest naprawdę cenne, to intencje i działania. Właśnie taka - ekumeniczna w pierwotnym duchu tego słowa, czy po prostu uniwersalna jest filozofia Dundop. Dzięki niej marka jest jednym z najciekawszych interpretatorów współczesnej mody, osadzając dżins i uniwersalną klasykę centrum kultury i stylu miejskiego plemienia, dla którego wspólne są: autentyczność, innowacyjność, buntowniczy duch i jasność w myśleniu o otaczającej nas rzeczywistości.

Kolekcja Dondup