Fila - nowa marka w S'portofino!

Fila w S'portofino!

Ponadczasowa marka z włoskimi korzeniami

Początki marki FILA sięgają 1911 roku, gdzie w małym miasteczku Biella u podnóża Alp, czterech braci zajmowało się produkcją odzieży zimowej. Mieli oni wspólną wizję: chcieli połączyć dobrej jakości materiały, klasyczny design oraz funkcjonalność. W 1923 założyli markę, która początkowo skupiała się na produkcji bielizny, stopniowo zyskując popularność poza granicami Włoch. Przełom nastąpił w 1974 roku, gdy sportowa linia marki FILA zrewolucjonizowała modę tenisową. Kolekcja White Line autorstwa Piera Luigi Ronaldo była zarazem prowokacyjna, prosta i szczera. Ronaldo nadał sportowej kolekcji międzynarodowy charakter. FILA wzbogaciła swoje projekty kolorami, co zdobyło uznanie na całym świecie. Aż po dziś dzień, FILA jest synonimem wyszukanego stylu oraz włoskiego rzemiosła, robi furorę nie tylko w świecie sportu, ale również na ulicach wielkich miast i wybiegach mody. Ponad sto lat sukcesu marki spowodowane jest innowacyjnym podejściem oraz filozofią ciągłego postępu. Marka wciąż usiłuje tworzyć wyszukane projekty, które są nie tylko funkcjonalne, ale również modne i ciekawe. FILA stała się kultową marką modową i sportową, która zajęła stałe miejsce w popkulturze.

Fila w S'portofino!
Fila w S'portofino!

Funkcjonalna odzież sportowa oraz stylowa moda miejska

W XX wieku sport, a w szczególności tenis, zyskał uznanie i popularność. Marka FILA szybko zorientowała się jaką rolę pełni odzież sportowa: powinna wspierać zawodnika w zmaganiach, zapewniać swobodę ruchów i elastyczność. Wiele sportowych talentów, w tym tenisista Björn Borg, czy alpinista Reinhold Messner identyfikują się z filozofią marki. Do dziś, FILA współpracuje z wieloma sportowcami. Co więcej, marka jest głównym sponsorem turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Struttgardzie oraz oficjalnym partnerem tenisistek Marin Čilić oraz Karolíny Plíškovej. Już teraz wiadomo, że aż do 2022, FILA ma podpisany kontrakt na dostarczanie sprzęt dla reprezentacji Holandii. 

Głównym zadaniem marki FILA jest kreowanie najlepszej odzieży sportowej. Jednakże, projekty marki podbiły również świat mody. FILA zapoczątkowała modę na masywne buty sportowe, model Distruptor stał się niezwykle popularny na ulicach wielkich miast. Od lata 2017, FILA współpracuje z marką Fendi. Ich wspólne projekty można było podziwiać na światowych wybiegach.

Fila w S'portofino

Najnowsza kolekcja marki FILA

Historia ewolucji FILA od marki produkującej odzież sportową po ikonę światowej mody jest bardzo ciekawa. Kultowa marka reprezentuje wyszukany, modny styl oraz nadaje sportowej odzieży charakter glamour. W ofercie znajdziesz klasyczną odzież sportową i codzienną dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. FILA oferuje również dodatki w postaci toreb lub czapek. Ponadczasowy i modny, wyszukany i swobodny, sportowy i stylowy, świeży i retro, FILA oferuje wszystko, czego zapragniesz! 

Marka FILA już dostępna w S′portofino! 


Nowa kolekcja Fila dostępna w S'portofino!