Ładuję...

  • Helly Hansen LP

Helly Hansen w Polsce - profesjonalne ubrania w żeglarskim stylu

Firma Helly Hansen od ponad 140 lat nie ma sobie równych gdy chodzi o odzież żeglarską. Ubrania Helly Hansen powstają dzięki doświadczeniu, które zdobywano podczas pracy w najsurowszych warunkach planety. Niegdyś odzież robocza Helly Hansen stosowana była przez żeglarzy. Obecnie najwyższej jakości ubrania przeciwdeszczowe, takie jak kurtki i sztormiaki Helly Hansen, mogą nosić wszyscy. Jako wiodąca marka skandynawskiej odzieży, Helly Hansen tworzy projekty spełniające najwyższe wymagania wydajnościowe oraz bezpieczeństwa. Dlatego też jest często wybierana nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów chcących rozwijać swoje pasje w pełnym komforcie. Firma Helly Hansen stworzyła wiele innowacji rynkowych, które do tej pory pozostają niezastąpione. Są to nie tylko ubrania wodoodporne, ale też odzież termoaktywna Helly Hansen. Oprócz zaawansowanych technologii marka stawia też na design – fantazyjne wzory i kolory dopełniają każdą kolekcję. Przekonaj się o tym i sprawdź najnowszą kolekcję dostępną w sklepie S’portofino.

Marka Helly Hansen - odzież outdoor

Helly Hansen: co to za firma?

Wszystko zaczęło się od momentu, w którym kapitan Helly Hansen zapragnął lepszej ochrony dla swoich żeglarzy. Często pracowali oni w trudnych warunkach i mierzyli się z surową pogodą. Dlatego też pod wpływem inspiracji powstały pierwsze wodoodporne prototypy odzieży roboczej Helly Hansen. Nałożenie oleju lnianego na bawełniane płótno okazało się niezwykle skutecznym i innowacyjnym pomysłem. W latach 50. firma Helly Hansen w płaszcze zaczęła wszywać cienki arkusz tworzywa PVC. Tę rewolucyjną technologię norweska delegacja wykorzystała na igrzyskach olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. Jednak na tym nie koniec – przez kolejne lata odzież robocza Helly Hensen stała się marką godną prawdziwych profesjonalistów. Firma nie zatrzymywała się ani na chwilę i stale badała nieznane wody - jak robi to do tej pory.

Marka Helly Hansen: technologie

Helly Tech® to wodoodporna i oddychająca część produkowanej odzieży. Łączy kilka warstw tkanin i membran, które chronią przed opadami i wiatrem oraz zapewniają odpowiednią ochronę termiczną. Materiał ten odprowadza też wilgoć, co wpływa na komfort. Dzięki temu odzież przeciwdeszczowa Helly Hansen okaże się idealna w trudnych warunkach.

LIFA® odprowadza wilgoć z ciała i przenosi ją na powierzchnię tkaniny, by zapewniać ciepło i wygodę. Projekt Helly Hansen początkowo stosowano do odzieży roboczej. Lekkie włókna izolacyjne zapewniają ciepło i wygodę, a siatkowa konstrukcja pochłania wilgoć – technologia ta pozwala zachować komfort w zmiennych warunkach pogodowych.

H2Flow™ pozwala zachować odpowiednią temperaturę ciała. Wyjątkowa mieszanka praktycznych tkanin powstała we współpracy z profesjonalistami. Wszechstronna warstwa posiada zapewniające ciepło kieszenie powietrzne, chłodzące zamki wentylacyjne oraz odporną na deszcz i wiatr ochronną powłokę zewnętrzną.

LIFALOFT™ to połączenie technologii LIFA® z izolacją Primaloft®. Odzież termoaktywna Helly Hansen zatrzymuje optymalną temperaturę, tworząc więcej kieszeni powietrznych – dzięki temu zyskujesz więcej ciepła. Jednocześnie jest o 20% lżejsza niż standardowa izolacja. Unikalna konstrukcja zapewnia pierwszorzędny komfort.

Marka Helly Hansen zaczynała od odzieży roboczej
Firma Helly Hansen tworzy kolekcje dla kobiet i mężczyzn

Odzież Helly Hansen: „Born by the sea. Raised by the mountains”

Technologie w projektach Helly Hansen przesuwają granice w projektowaniu odzieży. Dzięki zaawansowanej inżynierii marka Helly Hansen opracowuje wysokiej jakości odzież żeglarską i narciarską, które sprawdza się zarówno na pełnym morzu, jak i na górskich szczytach. Jednocześnie podczas realizacji projektów odzieży termicznej i wodoodpornej firma Helly Hansen bierze pod uwagę ochronę środowiska naturalnego i promuje jego poszanowanie. By móc nadal czerpać przyjemność z outdoorowych aktywności, niezbędne jest holistyczne podejście, dlatego na przestrzeni lat zmianom uległo nie tylko nastawienie, ale również proces produkcyjny. Najnowsza kolekcja to efekt długoletniej wędrówki marki – od jednego prototypu do tworzenia wyspecjalizowanej odzieży dla każdego, kto potrzebuje pierwszorzędnej ochrony podczas walki z żywiołami. Przekonaj się, że komfort może iść w parze w ochroną środowiska i sprawdź najnowszą kolekcję marki Helly Hansen.

ubrania marki Helly Hansen

Wczytaj czat