MARKER zima 2019/2020

60 lat kunsztu

Marka Marker jest obecnie największym producentem wiązań narciarskich na świecie. Obecna pozycja na rynku jest składową innowacyjnej myśli technicznej, permanentnej dbałości o jakość oraz nieustannemu dążeniu do zminimalizowania kontuzjogenności narciarstwa. W roku 1952 instruktor narciarstwa, Hannes Marker, zaniepokojony liczbą złamań u swoich uczniów oraz niedoświadczonych narciarzy wyprodukował pierwsze wiązania bezpiecznikowe rewolucjonizując produkcję wiązań, jednocześnie dając początek marce Marker. Podczas długiej historii marki niejednokrotnie wyznaczała ona nowe kierunki w produkcji wiązań, przyczyniając się do rozwoju narciarstwa.

Marker zima 2019/2020

Rewolucyjne podejście do konstrukcji wiązań przejawiło się również w modelu Rotamat, który pomimo niskiej wagi przewyższał wartościami siły wypięcia cięższe wiązania skrzynkowe. Najnowszym osiągnięciem inżynierów Marker’a jest tłumik Xcell, który dzięki zdolności selektywnej redukcji drgań usztywnia wiązanie przy silnych, krótkich impulsach, co zapobiega niechcianym wypięciom, natomiast przy siłach mogących spowodować kontuzję but łagodnie jest uwalniany. Rewolucyjne podejście do konstrukcji oraz ciągła chęć innowacji zapewnia marce Marker silną pozycję na rynku od ponad 60 lat - przekonaj się co twórcy marki przygotowali w tym roku.

Wiązania Marker - lider jest tylko jeden

Można bez końca powtarzać, że Marker jest liderem w produkcji wiązań narciarskich i pewnie przez wiele kolejnych sezonów to się nie zmieni. Przede wszystkim dlatego, że marka stawia na wiedzę i doświadczenie, poparte praktyką i współpracą z najlepszymi inżynierami i narciarzami. Właśnie dlatego wiązania Marker są pierwszym wyborem sportowców, którym zależy na bezpieczeństwie, niezawodności i wygodzie. Niezależnie od stylu, stopnia zaawansowania, a nawet rodzaju  uprawianego narciarstwa, wiązania Marker wiodą prym w swojej kategorii, bo spełniają najsurowsze normy i najbardziej wygórowane oczekiwania. Wiązania Marker są skonstruowane w taki sposób, by maksymalnie zabezpieczać Cię przed przypadkowym wypięciem nart, gwarantują doskonałe trzymanie nawet podczas najbardziej wymyślnych ewolucji i ostrych zjazdów, a jednocześnie pozwalają z łatwością uwolnić but w razie upadku, by tym samym uniknąć kontuzji. W zależności od modelu, który zawsze należy dobrać do indywidualnych wymagań, wiązania Marker, zapewniają optymalny rozkład sił, pożądaną sztywność, odpowiedni poziom sprężystości i precyzyjną sterowność.

Kaski Marker - bezkompromisowe bezpieczeństwo

Choć wybór kasków Marker jest naprawdę ogromny i zróżnicowany, to jest jedna wspólna cecha, która nie zmienia się niezależnie od modelu. W kaskach Marker możesz czuć się bezpiecznie - i nieważne jaki jest Twój styl jazdy i stopień zaawansowania. Kaski Marker są wysoce funkcjonalne, lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia. Ich podstawową cechą jest maksymalna amortyzacja i konstrukcja rozprowadzająca siłę uderzenia, która tym samym zabezpiecza głowę przed groźnymi urazami. Ponadto Marker wyposaża swoje kaski w zaawansowany system kanałów wentylacyjnych, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci - wszystko dla Twojego komfortu. Kaski Marker wyposażone są także w szereg regulowanych elementów, które umożliwiają maksymalne dopasowanie sprzętu do kształtu głowy, czyniąc kask jeszcze bardziej bezpiecznym. Kaski są zaprojektowane tak, by były w pełni integralne z komfortowymi goglami Marker, a ich poziom ochrony jest tak wysoki, że marka - zyskując zaufanie wymagających rodziców - projektuje także serie dedykowane dzieciom.

Gogle Marker - wyraźne widzenie, maksymalne bezpieczeństwo dla oczu

Gogle Marker są odpowiedzią na wszystkie pragnienia wymagających narciarzy i snowboardzistów w kwestii ochrony oczu i krystalicznie czystej widoczności na stoku. Ich specjalna konstrukcja, mimo swej niebywałej lekkości, skutecznie chroni twarz i oczy przed skutkami upadku. Anatomiczny kształt połączony z automatycznym dopasowaniem noska gogli do kształtu nosa, sprawiają, że “Markery” są bardzo wygodne i nie narażają użytkownika na niechciany ucisk. Silikonowa wstawka po wewnętrznej stronie pasków, zapobiega ich przemieszczaniu się, a skrupulatnie opracowany system wentylacji sprawia, że gogle nie parują. Soczewki gogli Marker skonstruowane są na wzór ludzkiego oka. W praktyce oznacza to brak zniekształceń, szerokie pole widzenia i krystaliczną przejrzystość bez względu na poziom nasłonecznienia czy zachmurzenia, Zaawansowane filtry nie tylko chronią przed szkodliwym działaniem promieni UVA, UVB i UVC, ale także zapobiegają osadzaniu brudu, tłuszczu i kurzu na powierzchni gogli i wzmacniają soczewkę, chroniąc ją przed zarysowaniami. Gogle Marker są idealnie zintegrowane z kaskami.

Ochraniacze, płyty, noże, ski stopery - najwyższej klasy akcesoria Marker

Marker to nie tylko słynne wiązania, popularne kaski i gogle, ale także szereg akcesoriów, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort na stoku. Wśród nich znajdują się doskonale skonstruowane kamizelki ochronne, które zapewniają dodatkowe wsparcie Twojego bezpieczeństwa na stoku, a jednocześnie nie krępują ruchów, dzięki czemu pozwalają zachować pełnię wygody. Noże Marker są przemyślane w taki sposób, aby wraz z Twoimi wiązaniami i nartami stanowić doskonały system poprawiający Twoje bezpieczeństwo i ułatwiający poruszanie na zalodzonych i stromych podejściach. Płyty Marker z olejowym tłumikiem umożliwiają bezpieczne uzyskanie większego pochylania przy skręcie. Ski stopery stanowią doskonałe uzupełnienie i wsparcie wiązań, przede wszystkim automatycznie blokując je w trybie walk i uwalniając w trybie narciarskim. Z akcesoriami Marker, jeździsz bezpieczniej i efektywniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Marker zima 2019/2020