Ładuję...

MARKER zimowa kolekcja

Firma Marker: rewolucyjne rozwiązania narciarskie

Marka Marker jest największym producentem wiązań do nart na świecie. Stało się tak dzięki połączeniu innowacyjnej myśli technicznej z wyjątkową dbałością o jakość. Dużą rolę w sukcesie marki Marker odegrało również nieustanne dążenie do wyeliminowania kontuzji podczas narciarstwa. W roku 1952 roku Hannes Marker jako jeden z pierwszych dostrzegł skalę tego problemu wśród swoich uczniów i innych początkujących narciarzy. Właśnie z tego powodu powstały pierwsze wiązania bezpiecznikowe do nart, które zrewolucjonizowały produkcję wiązań i stały się początkiem marki Marker.

Kaski i google Marker
Damskie kaski i gogle Marker

 

Firma Marker: wiązania do nart

Najnowszym osiągnięciem inżynierów firmy marker są wiązania SOLE.ID. Są one kompatybilne w każdym butem narciarskim i gotowe do drogi w zaledwie kilka sekund. Posiadają antypoślizgową płytę z regulowaną wysokością stania i spełniają normy ISO dotyczące butów zjazdowych (5355) i touringowych (9523). Wiązania te znajdziesz, na przykład, w Jester 18 PRO ID, Jester 16 ID czy GRIFFON 13 ID.

Kolejnym udogodnieniem, na które mogą liczyć osoby wybierające firmę Marker, jest rewolucyjna technologia X-cell. Innowacyjny mechanizm zastosowany w konstrukcji palców absorbuje wstrząsy i stabilizuje but w jednej pozycji. Dzięki doskonałemu przesyłowi mocy masz pełną kontrolę nad nartami. Z kolei umieszczenie X-cell przy pięcie daje szerszą powierzchnię styku i gwarantuje lepszy przekaz sił.

Rewolucyjne podejście do konstrukcji wiązań oraz ciągłe wprowadzanie innowacji zapewnia marce Marker silną pozycję na rynku od ponad 60 lat. Dzięki wiedzy i doświadczeniu popartymi wieloletnią praktyką i współpracą z najlepszymi inżynierami i narciarzami, firma Marker stanowi pierwszy wybór sportowców, którym zależy na bezpieczeństwie, niezawodności i wygodzie. Niezależnie od stylu, stopnia zaawansowania, a nawet rodzaju  uprawianego narciarstwa, wiązania do nart Marker wiodą prym w swojej kategorii, bo spełniają najsurowsze normy i najbardziej wygórowane oczekiwania. Są również skonstruowane w taki sposób, by maksymalnie zabezpieczyć Cię przed przypadkowym wypięciem nart. Gwarantują doskonałe trzymanie nawet podczas najbardziej wymyślnych ewolucji i ostrych zjazdów. Jednocześnie z łatwością uwolnisz but w przypadku upadku, unikając tym samym kontuzji. W zależności od modelu, który zawsze należy dobrać do indywidualnych wymagań, wiązania Marker, zapewniają optymalny rozkład sił, pożądaną sztywność, odpowiedni poziom sprężystości i precyzyjną sterowność.

Firma Marker - najlepsze wiązania na rynku

Kaski Marker - bezkompromisowe bezpieczeństwo

Choć wybór kasków Marker jest naprawdę ogromny i zróżnicowany, to jest jedna wspólna cecha, która pozostaje niezmienna. W kaskach Marker możesz czuć się bezpiecznie niezależnie od Twojego stylu jazdy czy stopnia zaawansowania. Lekkie kaski Marker są również wysoce funkcjonalne za sprawą wyjątkowej wytrzymałości. Maksymalna amortyzacja to zasługa konstrukcji rozprowadzającej siłę uderzenia. Dzięki temu kaski Marker to idealna ochrona przed urazami głowy. Ponadto firma Marker wyposaża swoje kaski w system kanałów wentylacyjnych, zapewniających odpowiedni przepływ powietrza i odprowadzenie wilgoci. Dodatkowy komfort stanowi szereg regulowanych elementów – dzięki nim możesz maksymalnie dopasować sprzęt do kształtu głowy.  

Gogle Marker - wyraźne widzenie i bezpieczeństwo dla oczu

Gogle Marker to odpowiedź na potrzeby wszystkich wymagających narciarzy i snowboardzistów. Ich specjalna konstrukcja łączy niebywałą lekkość z wyjątkowymi technologiami chroniącymi przed skutkami upadku. Dopasowany kształt zapewnia również wygodę podczas ich noszenia. Dodatkowo silikonowa wstawka na paskach zapobiega przemieszczaniu się gogli, a skrupulatnie opracowany system wentylacji sprawia, że gogle nie parują. Jeśli chodzi o same soczewki, gwarantują one szerokie pole widzenia, brak zniekształceń i krystaliczną przejrzystość, niezależnie od nasłonecznienia czy zachmurzenia. Zastosowane w nich filtry chronią przed szkodliwym działaniem promieni UVA, UVB i UVC, a także zapobiegają osadzaniu się na nich brudu i kurzu.

Firma Marker - najlepsze wiązania na rynku

Akcesoria firmy Marker: ochraniacze, noże, płyty, ski stopery

Marker to nie tylko słynne wiązania, popularne kaski i gogle, ale także szereg akcesoriów, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort na stoku. Wśród nich znajdują się doskonale skonstruowane kamizelki ochronne, które zapewniają dodatkowe wsparcie Twojego bezpieczeństwa na stoku i nie krępują ruchów. Noże Marker są przemyślane w taki sposób, aby wraz z Twoimi wiązaniami i nartami stanowić doskonały system poprawiający bezpieczeństwo. Zestaw taki ułatwia również poruszanie na zalodzonych i stromych podejściach. Z kolei płyty Marker z olejowym tłumikiem umożliwiają bezpieczne uzyskanie większego pochylania przy skręcie, a ski stopery stanowią doskonałe uzupełnienie i wsparcie wiązań, przede wszystkim automatycznie blokując je w trybie walk i uwalniając w trybie narciarskim. Z akcesoriami Marker będziesz jeździć jeszcze bezpieczniej i efektywniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Marker zima 2022/2023

Wczytaj czat