Ładuję...

Montelliana

Montelliana

Upalne lata, trudne warunki w górach, silny wiatr w północnym regionie – to wszystko nauczyło Włochów jednego: to, co nosisz, musi być przede wszystkim wygodne. Montelliana powstała w 1965 roku w regionie Montebelluna (Treviso) i specjalizuje się w produkcji butów jesiennych i zimowych, którym trudno dorównać jakością. W ciągu ponad 50 lat Montelliana zyskała duże doświadczenie w sektorze obuwniczym, wspierając swoje tradycyjne wzornictwo innowacjami technologicznymi. 

Montelliana

Nowa kolekcja butów Montelliana
Nowa kolekcja butów Montelliana

Według Montelliany „made in Italy” zobowiązuje – to nie tylko metody pracy, ale przede wszystkim sposób myślenia, w którym nie idzie się na kompromisy, jeśli chodzi o standardy i włoską tradycję. Zespół specjalistów dokładnie wybiera wyłącznie naturalne materiały, mając na uwadze, do czego będą wykorzystane oraz śledzi wszystkie etapy produkcji, nie pozostawiając niczego przypadkowi. 

Nowa kolekcja butów Montelliana
Nowa kolekcja butów Montelliana

Proces powstania buta Montelliana wymaga więcej niż pięćdziesięciu kroków i wiąże się z odpowiednim czasem, wysiłkiem, ale przede wszystkim właściwymi umiejętnościami człowieka – to one nadal odgrywają ważną rolę i nigdy nie będą całkowicie zastąpione przez automatyzację. Cięcie materiału to jeden z procesów, który musi być wykonany ręcznie i doświadczenie jest tutaj kluczowe. Naturalne materiały bowiem mają pewne niedoskonałości i tylko ludzkie oko wie, jak idealnie ciąć, aby finalnie uzyskać wyjątkowy kolor i fakturę buta.

Montelliana

Detale, wyrafinowane wykończenia, a wszystko to z poszanowaniem sportowej elegancji – właśnie tym wyróżniają się buty Montelliana. Każdy z nich posiada w podeszwie cztery warstwy, dzięki którym zachowuje wyjątkową elastyczność. Buty wykonane są z jednego kawałka wyprawionej skóry, klejone klejem wodnym i zszywane naturalnym włóknem. Powstają w pasji, zaangażowaniu i precyzyjnej, rzemieślniczej pracy, aby zapewnić jakość, komfort i trwałość. Zaufaj ponad 50-letniej tradycji i odkryj najwygodniejsze buty na świecie! 

Montelliana w S'portofino

Wczytaj czat