Napapijri

Włoski design inspirowany Skandynawią.

Napapijri to fińskie określenie Koła Podbiegunowego. Jego granicą jest linia 66. równoleżnika, który wyznacza także granicę zasięgu zjawiska nocy polarnej. W tych surowych warunkach narodziła się marka Napapijri. Od początku zyskała uznanie podróżników, którzy dążyli do odkrycia tego, co nieznane. Za marką, która sygnuje odzież outdoorową, kryje się niezwykła historia i filozofia firmy. Według Napapijri podróżowanie od bieguna do bieguna gwarantuje ciągły rozwój człowieka, a rozwój to wiedza. Ta wiedza pozwala marce poszerzać horyzonty i tworzyć odzież, która jest nie tylko wysoce funkcjonalna, ale i zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi trendami. Pierwsze projekty Napapijri ujrzały światło dzienne we wczesnych latach dziewięćdziesiątych w Aosta we Włoszech i w ciągu kilku lat zdobyły uznanie fanów w Europie. Napapijri dąży do tworzenia estetycznych, mocnych i solidnych ubrań dla ludzi kochających podróżowanie, przygody i wyzwania. Obecnie marka to nie tylko odzież dla podróżników i zdobywców. W ofercie firmy znajduje się bogata kolekcja odzieży casual, idealnej do miasta czy na aktywny weekend.

Napapijri
Napapijri

Odkrywaj świat.

Istnieje wiele rodzajów podróży. Najważniejsze są te, które pozwalają nam odkryć kim naprawdę jesteśmy i do czego w życiu dążymy. Nie istnieje schemat dojścia do zrozumienia, jak funkcjonujemy i co w życiu chcemy osiągnąć – każdy człowiek musi wyruszyć we własną eskapadę. Napapijri od lat czerpie inspirację z tej filozofii, chcąc uczestniczyć w Twojej wyprawie. A nie istnieje podróż, która nie zaczęłaby się od pasjonującej historii… Podróż marki Napapijri rozpoczęła się w 1987 roku w cieniu najwyższego szczytu Europy – Mont Blanc. Włoski rzemieślnik tworzący torby podróżne zrewolucjonizował świat mody sportowej, łącząc wyszukane tkaniny techniczne ze stylowym wzornictwem. Marka Napapijri od początku funkcjonowania czerpie z wizerunku wielkich odkrywców XX wieku, którzy swoje życie poświęcili wyprawom, inspirując ludzkość.

Napapijri

W 1990 roku rynek mody sport-casual został zawojowany przez ikonę marki – kurtkę Skidoo. Premiera modelu była tak udana, że twórcy zdecydowali się rozszerzyć linię o spodnie, bluzy oraz akcesoria, które stylistyką i estetyką nawiązywały do Skidoo. W 1997 roku otworzył jeden z najważniejszych butików marki – w Chamonix. Rok później marka zadebiutowała na rynku japońskim! Od 2002 roku w ofercie marki dostępne są także kolekcje dziecięce, stanowiące miniatury linii dla dorosłych. W 2003 roku kurtka Skidoo znowu dała o sobie znać. Tym razem model stał się gwiazdą kolekcji, która powstała w wyniku kolaboracji z Karlem Lagerfeldem. Od 2007 roku projektanci Napapijri tworzą również sportowe obuwie – niesamowicie wygodne oraz gwarantujące bezpieczeństwo buty miejskie i trekkingowe. Ekspansja nie ma jednak końca! Obok rozszerzania oferty, właściciele marki rozszerzają także swój zasięg. W 2009 roku otwarty został 50 butik marki… a już 3 lata później było ich ponad 100! Kolejne lata udowadniały, że wzrost popularności marki nie jest przypadkowy - wystarczy spojrzeć na najnowszą kolekcję Napapijri.

Napapijri