• North Sails LP

Nie tylko dla żeglarzy...

„To jest prawdziwa historia” – pierwsze zdanie, które można przeczytać na stronie NORTH SAILS. Intrygujące? Tak, bo jest to historia, która nabiera wiatru w żagle wyobraźni! Pasjonat żeglarstwa Lowell North w wieku 27 lat otworzył swój pierwszy loft żeglarski: NORTH SAILS. Jego miłość do żeglarstwa potwierdziła się dwukrotnie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w latach 1964 i 1968. North zdobył tam złoto w klasie Star oraz brąz w klasie Dragon.

Oprócz umiejętności sportowych, Lowell North posiada ponadprzeciętny zmysł techniczny, jest świetnym inżynierem. W konstruowaniu żagli skupiał się nie tylko na artystycznej formie, ale przede wszystkim na fachowym podejściu do tworzenia. Dlatego Lowell North zebrał ekipę żeglarzy i techników, których połączyło zamiłowanie do morza i żagli. W tej fenomenalnej drużynie znaleźli się: Peter Barrett, John Marshall oraz Terry Kohler. North nazwał ich tygrysami. Każdy z nich przyczynił się do ulepszania konstruowanych żagli. Po pewnym czasie dołączył do nich kolejny tygrys, Tom Whidden, który miał kapitalną smykałkę do interesów.

Whiddenowi udało się połączyć żeglarstwo z biznesem poprzez wyprowadzenie NORTH SAILS ze ścian loftu na arenę rynku żeglarskiego. I w ten sposób niebiesko-biała marka trafiła do Włoch, gdzie zwróciła się ku odzieży sportowej, trzymając jednak główny ster w kierunku przygody z morzem i wiatrem. Ale na tym historia się nie kończy, ona nadal trwa i będzie trwać jeszcze bardzo długo. NORTH SAILS to kultowa marka żeglarska z ponad 50-letnią tradycją. A kolekcje odzieży NORTH SAILS to Idealna propozycja na cały aktywny weekend – nie tylko na rejs jachtem, ale również na spacer po plaży czy molo.

 

North Sails

Regaty o Puchar Ameryki - wyzwania na sezon 2020

W sezonie 2020 North Sails ma zaszczyt być Oficjalnym Partnerem Odzieżowym 36. Regat o Puchar Ameryki. Jest to najstarsze trofeum w sporcie międzynarodowym, a sam wyścig zachowuje status najważniejszego wydarzenia w żeglarstwie. Regaty wzbudzają niebywałe zainteresowanie, przyciągają żeglarską elitę z całego świata oraz inspirują kolejnych śmiałków żądnych przygód. Współpraca North Sails z organizatorami Regat o Puchar Ameryki trwa nieprzerwanie od kilku dekad. Już w 1980 roku marka zaopatrywała załogi wszystkich 12 zwycięskich łodzi, a już 8 lat później zarówno wszyscy Wyzywający (Challengers), jak i Obrońcy (Defenders) korzystali ze sprzętu North Sails.

Aby uczcić tę wyjątkową wspólną historię, marka North Sails przygotowała na ten sezon wyjątkową kolekcję, która jest wynikiem ciągłego dążenia do innowacji. Kolekcja odsłania przed nami zupełnie nowy design i jest efektem zrównoważonych działań tak ważnych dziś, gdy szczególnie musimy troszczyć się o przyszłość naszej planety. Troska o czystość mórz i ochronę ich zasobów stała się podstawą prac nad limitowaną kolekcją w całości wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, łączących profesjonalne rozwiązania tak charakterystyczne dla North Sails z innowacjami opracowanymi w trosce o środowisko. Marka North Sails podkreśla, że jej obowiązkiem, także jako partnera Regat o Puchar Ameryki, jest ochrona mórz i oceanów dla przyszłych pokoleń żeglarzy.

 

Nowa kolekcja marki North Sails