Nowa kolekcja marki North Sails

Nie tylko dla żeglarzy...

„To jest prawdziwa historia” – pierwsze zdanie, które można przeczytać na stronie NORTH SAILS. Intrygujące? Tak, bo jest to historia, która nabiera wiatru w żagle wyobraźni! Pasjonat żeglarstwa Lowell North w wieku 27 lat otworzył swój pierwszy loft żeglarski: NORTH SAILS. Jego miłość do żeglarstwa potwierdziła się dwukrotnie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w latach 1964 i 1968. North zdobył tam złoto w klasie Star oraz brąz w klasie Dragon.

Oprócz umiejętności sportowych, Lowell North posiada ponadprzeciętny zmysł techniczny, jest świetnym inżynierem. W konstruowaniu żagli skupiał się nie tylko na artystycznej formie, ale przede wszystkim na fachowym podejściu do tworzenia. Dlatego Lowell North zebrał ekipę żeglarzy i techników, których połączyło zamiłowanie do morza i żagli. W tej fenomenalnej drużynie znaleźli się: Peter Barrett, John Marshall oraz Terry Kohler. North nazwał ich tygrysami. Każdy z nich przyczynił się do ulepszania konstruowanych żagli. Po pewnym czasie dołączył do nich kolejny tygrys, Tom Whidden, który miał kapitalną smykałkę do interesów.

North Sails

Whiddenowi udało się połączyć żeglarstwo z biznesem poprzez wyprowadzenie NORTH SAILS ze ścian loftu na arenę rynku żeglarskiego. I w ten sposób niebiesko-biała marka trafiła do Włoch, gdzie zwróciła się ku odzieży sportowej, trzymając jednak główny ster w kierunku przygody z morzem i wiatrem. Ale na tym historia się nie kończy, ona nadal trwa i będzie trwać jeszcze bardzo długo. NORTH SAILS to kultowa marka żeglarska z ponad 50-letnią tradycją. A kolekcje odzieży NORTH SAILS to Idealna propozycja na cały aktywny weekend – nie tylko na rejs jachtem, ale również na spacer po plaży czy molo.


Nowa kolekcja marki North Sails
Nowa kolekcja marki North Sails