Ładuję...

#GoBeyond – marka NORTH SAILS

Historia, która nabiera wiatru w żagle wyobraźni – właśnie taka jest opowieść o powstaniu marki NORTH SAILS. W 1957 roku Lowell North zdecydował się na ogromny zwrot w swoim życiu. Z inżyniera lotnictwa stał się wilkiem morskim. Swoją pierwszą firmę otworzył z uczciwym zamiarem tworzenia praktycznych łodzi – i nigdy więcej nie polegał na intuicji. Jego przywiązanie do szczegółów i dokładnej metodologii odmieniło branżę żeglarską na zawsze. Doskonały zmysł techniczny inżyniera pozwolił mu na fachowe podejście do tworzenia projektów. To dzięki jego zapobiegawczości i innowacyjnemu myśleniu wprowadzono do żeglarstwa olbrzymie zmiany. Wszystkie projekty były testowane komputerowo – od tamtej pory technologia pomaga tworzyć jeszcze lepiej dopracowane projekty. Od ponad 60 lat jasny cel, kreatywność i duch rywalizacji napędzają NORTH SAILS, by firma mogła stale dostarczać zaskakujących rozwiązań.

odzież NORTH SAILS
odzież NORTH SAILS

Historie tworzysz, patrząc w przyszłość – mantra twórcy marki NORTH SAILS

Dzięki zasługom Lowell’a North’a branża żeglarska poczyniła ogromne postępy – i to w niemożliwie szybkim tempie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w udoskonalanie osiągnięć żeglarzy oraz stałe zainteresowanie innowacjami technicznymi obecnie firma NORTH SAILS jest liderem na rynku. Kultowość marki można również zauważyć w wyjątkowych projektach ubrań. Odzież NORTH SAILS jest równie dopracowana, co projekty żagli. Precyzja wykonania i przykładanie uwagi do szczegółów jednoznacznie potwierdzają sukces marki również w branży odzieżowej. Skup się na tym, co jest dla Ciebie ważne – niezależnie od tego, czy jesteś na morzu, w górach czy w centrum miasta.

Tworząc produkty w miłości do żeglarstwa, nie sposób nie zaangażować się w ochronę środowiska – dlatego też NORTH SAILS korzysta z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i bawełny organicznej, w ten sposób ograniczając zużycie plastiku. Marka NORTH SAILS jest Eco Aware – świadczy o tym wprowadzenie zmian w procesach produkcyjnych oraz organizowanie kampanii społecznych i wydarzeń. Zwiększenie świadomości odnośnie ochrony przyrody ma kluczowe znaczenie, gdyż wpływa to na szereg działań ludzi – również na rozwijanie ich pasji. Marka NORTH SAILS dba o naturę - Ty również możesz to zrobić, wybierając wytrzymałą odzież tej marki.

odzież North Sails

36. Regaty o Puchar Ameryki

W sezonie 2020/2021 NORTH SAILS ma zaszczyt być Oficjalnym Partnerem Odzieżowym 36. Regat o Puchar Ameryki. Jest to najstarsze trofeum w sporcie międzynarodowym, a sam wyścig zachowuje status najważniejszego wydarzenia w żeglarstwie. Regaty wzbudzają niebywałe zainteresowanie, przyciągają żeglarską elitę z całego świata oraz inspirują kolejnych śmiałków żądnych przygód. Współpraca NORTH SAILS z organizatorami Regat o Puchar Ameryki trwa nieprzerwanie od kilku dekad. Już w 1980 roku marka zaopatrywała załogi wszystkich 12 zwycięskich łodzi, a już 8 lat później zarówno wszyscy Wyzywający (Challengers), jak i Obrońcy (Defenders) korzystali ze sprzętu NORTH SAILS.

Aby uczcić tę wyjątkową wspólną historię, marka NORTH SAILS przygotowała na ten sezon wyjątkową kolekcję, która jest wynikiem ciągłego dążenia do innowacji. Kolekcja odsłania przed nami zupełnie nowy design i jest efektem zrównoważonych działań tak ważnych dziś, gdy szczególną uwagę należy poświęcić przyszłości naszej planety. Troska o czystość mórz i ochronę ich zasobów stała się podstawą prac nad limitowaną kolekcją. Jest ona w całości wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Łączy profesjonalne, charakterystyczne dla NORTH SAILS rozwiązania z innowacjami opracowanymi w trosce o środowisko. Marka NORTH SAILS podkreśla, że jej obowiązkiem jest ochrona mórz i oceanów dla przyszłych pokoleń żeglarzy.

Nowa kolekcja marki North Sails