Ładuję...

Poradnik rowerzysty i kolarza

Kolarski must have, czyli...

...3 najważniejsze rzeczy, dla zaawansowanych kolarzy i początkujących rowerzystów.

Niezależnie od tego, czy Twoja przygoda z rowerem to niewinne hobby czy solidne treningi i starty w najtrudniejszych zawodach - jeśli chcesz jeździć komfortowo i bezpiecznie, musisz zadbać o podstawowe wyposażenie, jakie bez wątpienia stanowią profesjonalna odzież oraz odpowiednio dobrane akcesoria ochronne. Sprawdź, od czego warto zacząć.


Poradnik rowerzysty i kolarza

Komfort

Odzież rowerowa to nie żadna fanaberia. To istotny element wyposażenia każdego pasjonata tego sportu, bez względu na jego stopień zaawansowania. Czy zakup profesjonalnego stroju rowerowego jest naprawdę konieczny? Można wsiąść na rower w zwykłym ubraniu sportowym, jednak jeśli celem jest solidny trening albo odległa wyprawa, wówczas nie ma miejsca na półśrodki. Nieprofesjonalny ubiór może się okazać zbyt luźny na rower i być skonstruowany z nieodpowiednich materiałów. Nie zabezpieczy newralgicznych miejsc przed bolesnymi otarciami, a w dodatku będzie stawiać zbyt duży opór, negatywnie wpływając na prędkość i płynność jazdy.

Komfort
Komfort

Bezpieczeństwo

Podczas treningu bezwzględnie trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo. Kolarstwo może okazać się sportem wysoko urazowym. Podczas wymagających tras lub na rekreacyjnym wypadzie rowerowym, zawsze zabezpieczaj nie tylko swoje ciało, ale przede wszystkim - głowę. Odpowiednio dobrany kask, nie tylko ochroni przed skutkami groźnych wypadków, ale też zapewni odpowiedni komfort jazdy.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo

Marka Rudy Project, ekspert w dziedzinie produkcji kasków rowerowych, tworzy modele, które zapewniają zarówno maksimum bezpieczeństwa, jak i wygody, co potwierdzają skrupulatne testy wykonywane w tunelach aerodynamicznych. Rudy Project mocno skupia się na niwelowaniu skutków upadków i rozproszeniu energii z uderzenia, tak by skutecznie minimalizować jej oddziaływanie na czaszkę. W tym celu stosuje szereg technologii, takich jak:

  • poliwęglanowa powłoka kasku;
  • specjalny układ różnej gęstości pianek o sześciennej konstrukcji w wyściółce;
  • unikatowy egzoszkielet wspierany przez wewnętrzną i zewnętrzną siatkę ochronną;
  • technologia odzwierciedlająca naturalną ochronę mózgu wewnątrz czaszki, polegająca na zastosowaniu warstwy o niskim tarciu między głową a kaskiem.

Rudy Project korzysta z materiałów, które są nie tylko wytrzymałe, ale też niezwykle lekkie, dzięki czemu pozwalają na wdrożenie rozwiązań gwarantujących odpowiedni komfort jazdy. Mowa oczywiście o zaawansowanych technologiach wentylacyjnych, w tym o specjalnym systemie chłodzenia okolic czoła, który jednocześnie zapobiega spływaniu potu do oczu. Dzięki temu zapewnia odpowiednią cyrkulację, hamuje negatywne skutki pocenia i zapewnia wydajność. Ponadto kaski Rudy Project posiadają lekki i wytrzymały system regulacji, dzięki któremu możliwe jest optymalne dopasowanie produktu do głowy. Konstrukcja kasku inspirowana jest kształtem ciała rekina, przez co możliwe jest zminimalizowanie oporu zarówno przy wietrze poprzecznym, jak i czołowym. Dzięki temu możliwe jest osiąganie jeszcze lepszych wyników, przy maksymalnym stopniu zabezpieczenia. I za to właśnie rowerowy świat docenił kaski Rudy Project!

Komfort i bezpieczeństwo

Istnieje jeszcze jeden produkt niezwykle istotny dla profesjonalistów, ale bardzo często lekceważony przez początkujących - okulary. Dlaczego są ważne przy uprawianiu sportów rowerowych? Przede wszystkim dlatego, że jednocześnie chronią i zapewniają komfort.

Komfort i bezpieczeństwo

Podczas jazdy na rowerze, oczy wystawione są na wiele niebezpiecznych czynników mogących powodować urazy. Promienie UV, na które narażone są oczy podczas wielogodzinnych treningów, mogą okazać się bardzo szkodliwe i w znaczny sposób przyczyniać się do pogorszenia widzenia, jak i groźnych uszkodzeń rogówki, soczewki, a w skrajnych przypadkach także siatkówki. Dlatego tak istotna jest ochrona oka poprzez zastosowanie specjalnych okularów zmniejszających oddziaływanie na oko niebezpiecznych promieni. Ponadto, nawet przy niewielkiej prędkości, oczy rowerzysty muszą radzić sobie z nieprzyjemnym skutkiem wiatru, czego efektem jest dyskomfort i uczucie suchości. Kolejnym czynnikiem bardzo niebezpiecznym dla oczu jest ryzyko ich zapruszenia i uszkodzenia, zarówno podczas jazdy, jak i w trakcie upadku. Konsekwencją takich zdarzeń może być poważne, nierzadko nawet trwałe, uszkodzenie rogówki, którego uniknąć można w bardzo prosty sposób - zakładając odpowiednie okulary! Producenci okularów rowerowych, dbają dziś nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o komfort. Oferują produkty wygodne, z najlepszej jakości materiałów, dostosowane do kształtu twarzy i ułatwiające widzenie podczas trudnych warunków, np. przy dużym nasłonecznieniu. Wybierając odpowiedni dla siebie produkt, warto przyjrzeć się soczewkom i okularom Rudy Project, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie wspierać rowerzystów i kolarzy podczas startów i treningów. Wykonane z grafenu, są nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale także odporne na zarysowania i niebywale skuteczne w ochronie oczu przed urazem i skutkami negatywnych czynników, takich jak słońce czy wiatr. Co więcej, unikatowa technologia vent controller, zapobiega parowaniu szkieł, a system szybkiej zmiany soczewek umożliwia ich dostosowanie do każdych warunków.

Odzież i akcesoria kolarskie

Wczytaj czat