On

On

On Running - poznaj historię marki

W 2010 roku szwajcarski inżynier David Allemann razem ze światowej klasy lekkoatletą Olivierem Bernhardem wdraża w życie system CloudTec® - innowację, która sprawi, że firma On Running wpisze się do światowej czołówki producentów obuwia sportowego. Oprócz miłość do biegania, to zamiłowanie do perfekcji jest czynnikiem, który łączy tych dwóch kreatorów. Perfekcjonizm stał się ich niezaprzeczalnym przepisem na sukces. Synonimem ich osiągnięć jest pozycja lidera jaką obecnie zajmują na na rynku obuwia sportowego. Produkty On Running, obok swej znanej niezawodności i funkcjonalności, słyną z niepowtarzalnego stylu, dzięki czemu nawet w trakcie treningu można prezentować się wyjątkowo oryginalnie. 

Ile razy słyszałeś, aby się dopasować? Aby postępować zgodnie z zasadami? Po ponad połowie wieku nauczania powielanych przekonań na temat biegania, On Running namawia, aby porzuć wszelkie reguły. Założyciele marki są przekonani, że tylko indywidualny styl jest w stanie zaprowadzić Cię do miejsca, w którym chcesz być i poczuć nieskrępowaną wolność. Właśnie dlatego buty On Running w perfekcyjny sposób dopasowują się do Twojej stopy, nadążając za Tobą, niezależnie od tego, w jaki sposób biegasz. Zapomnij więc o kontroli ruchu, o minimalizmie czy maksymalizmie, właściwej technice lądowania i podciągania się – On Running to buty dla tych, dla których sport to sposób na ekspresję, a nie zestaw wypracowanych reguł.  

On
dla niej

Buty On Running zostały stworzone z myślą o biegaczach, którzy szukają maksymalnej amortyzacji i wygody. Są zaprojektowane tak, by zminimalizować wszystkie wstrząsy podczas lądowania, jednocześnie oddając zgromadzoną podczas wybicia energię. Dzięki anatomicznym kształtom, dopasowują się do stopy i minimalizują ryzyko urazów. Buty On Running zapewniają ponadprzeciętny komfort i wydajność. Są tak wygodne, że zechcesz je nosić nie tylko podczas treningu, ale i w każdej innej sytuacji. To najbardziej amortyzowane buty biegowe na świecie. Spełniają szereg wymogów technicznych, a w dodatku zachwycają nowoczesnym designem. On Running to buty wybierane przez mistrzów, zatem bądź najlepszy, zmiażdż rywali i nie rezygnuj z komfortu!

„Myślę, że najbardziej kluczowym był moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę z prawdziwej roli amortyzacji. Podeszwy używane w tym czasie oferowały jedynie amortyzację pionowego uderzenia stopy o ziemię. Ale dla mnie, jako biegacza, to nigdy nie było wystarczające. Kiedy biegasz, nie tylko skaczesz w górę i w dół – idziesz też naprzód. Uznaliśmy, że to czego potrzebujemy to amortyzacja nie tylko wertykalna, ale i horyzontalna, unikając jednocześnie dosłownego odbijania się od ziemi. Jako biegacz chcę czuć ziemię jak najmocniej, trochę tak, jakbym biegł boso.”- Olivier Bernhard, twórca marki On Running.

WYBIERZ MODEL PASUJĄCY DO TWOICH POTRZEB:

Cloud

CLOUD

Cloud to but sportowy, który nawet poza treningiem zapewnia uczucie lekkości, jakby chodzenia w chmurach. I choć nie został stworzony przez poetów, ale technologów i sportowców, jest doskonałym narzędziem do spełniania marzeń, szczególnie tych o pokonywaniu dalekich dystansów. Co więcej, Cloud świetnie sprawdza się nie tylko na biegowych trasach, ale też w codziennym użytkowaniu. Dlatego pokochały go miliony ludzi, w tym cała masa celebrytów, którzy poza wygodą, docenili też niezwykły design produktu marki On Running.

Sekretem modelu Cloud jest miękka podeszwa, która zapewnia amortyzację i najwyższy komfort przy każdym kroku. But zapewnia świetną wentylację oraz wyjątkowy komfort noszenia dzięki anatomicznej cholewce i elastycznym sznurówkom. Wyróżniająca się już na pierwszy rzut oka, innowacyjna podeszwa CloudTec® zapewnia doskonałą amortyzację i ochronę nóg podczas biegu, szczególnie na twardej nawierzchni, przy równoczesnej redukcji masy buta. System CloudTec®, w odróżnieniu od innych rozwiązań dostępnych na rynku, amortyzuje tylko niekorzystne siły działające podczas lądowania, nie pochłaniając przy tym korzystnej energii wybicia, dzięki czemu bieg staje się dużo bardziej efektywny.

Wypustki podeszwy CloudTec® – tzw. „chmury” – to dotąd jedyny dostępny system zapewniający jednocześnie amortyzację horyzontalną i wertykalną. Zdecydowanie zmniejsza obciążenia działające na nogi biegacza podczas lądowania i tym samym minimalizuje ryzyko kontuzji. 
Wbudowana w środkową część podeszwy płytka Speedboard™ działa jak sprężyna. Podczas lądowania zgina się wraz z naturalnym załamaniem buta, poprawiając amortyzację i pochłaniając energię z lądowania, którą następnie oddaje podczas wybicia. Dzięki temu bieg zyskuje na dynamice i prędkości.
Materiał wykorzystany do produkcji Cloud to pianka Zero Gravity, która jest zdecydowanie lżejsza od standardowo stosowanej w butach biegowych pianki EVA. Obuwie On Running jest więc lekkie i zwinne.

CLOUD X

Cloud X to wszechstronny but, który zapewnia wsparcie podczas każdej aktywności. Jest niezwykle elastyczny i lekki, dlatego daje mnóstwo swobody podczas wszelkiego rodzaju ruchu – biegania, ćwiczeń na siłowni, crossfitu czy gier zespołowych. Cloud X doskonale sprawdza się podczas dynamicznych treningów biegowych oraz startów na dystansie do 10 km. Podeszwa skonstruowana w systemie CloudTec® zapewnia świetną amortyzację podczas lądowania, oferując równocześnie bardzo energiczne wybicie. Cloud X to najlżejszy but On Running. Jego pięta zbudowana jest z piankowej wstawki, która zapamiętuje kształt, dzięki czemu but dostosowuje się do budowy i indywidualnego ułożenia stopy oferując przy tym niezrównany komfort noszenia, nawet przez wiele godzin. Zróżnicowany splot cholewki zapewnia odpowiednie wsparcie stopy oraz świetną wentylację, a bezszwowe wykończenie umożliwia noszenie butów bez konieczności zakładania skarpet.


Cloud X

Cloudflow

CLOUDFLOW

Cloudflow to buty biegowe, które nawet na długich dystansach, zapewniają niespotykanie wysoką amortyzację w stosunku do swej niskiej masy. Cloudflow stanowią połączenie wszystkich najbardziej pożądanych cech butów biegowych, które dotąd co prawda występowały, ale… osobno i w różnych modelach. Innowacyjna podeszwa CloudTec® jest zbudowana aż z 17 “chmur”, dzięki czemu zapewnia dużą elastyczność i gwarantuje stopie wygodną swobodę. Co ważne, każda z “chmur” pracuje niezależnie, amortyzując dokładnie tam, gdzie wymaga tego indywidualne ułożenie stopy. Połączenie technologii CloudTec® z wbudowaną w podeszwę płytką Speedboard zapewnia wysoki poziom dynamiki i pozwala w pełni wykorzystać energię z wybicia. Cloudflow jest więc świetnym wyborem na dynamiczne treningi i długodystansowe starty, nawet na tak wymagających dystansach jak półmaraton i maraton. CLOUDSURFER

Cloudsurfer to but treningowy oferujący dużą amortyzację, która pozwala na bezpieczny bieg po twardych nawierzchniach, nawet na bardzo długie dystanse. Charakterystyczne wypustki podeszwy, tzw. „chmury”, wykonane są ze sprężystej gumy, dzięki czemu but jest elastyczny i zapewnia komfortową amortyzację przy lądowaniu oraz dynamiczne wybicie. Dla zwiększenia wygody, podeszwę w okolicach pięty wzbogacono dodatkową warstwą pianki EVA. Zawarta w podeszwie środkowej płytka Speedboard jest sztywniejsza i bardziej sprężysta niż w lżejszych modelach, dzięki czemu bieg jest bardziej energiczny, a ruch przetaczania stopy jest mocniej wspierany przez but. W efekcie zminimalizowane zostaje zmęczenie i ryzyko kontuzji przy długodystansowym wysiłku. Anatomiczny kształt cholewki gwarantuje duży komfort użytkowania. Siateczka o  zmiennej wielkości oczek wspiera stopę w rejonie podbicia i zapewnia wentylację w rejonie palców.Cloud X

Cloudflyer

CLOUDFLYER

Cloudflyer to najlżejszy na rynku stabilizujący but biegowy dla osób z nadpronacją. Jego sekret tkwi w połączeniu specjalnej konstrukcji z systemem CloudTec® i pianką Zero Gravity. Szersza podeszwa zapewnia większą powierzchnię kontaktu z podłożem i stabilność. Każda z 12 „chmur” podeszwy pracuje niezależnie, oferując inteligentną amortyzację tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Elementy zastosowane w rejonie pięty skutecznie zapobiegają jej ruchowi do wewnątrz, a specjalnie ukształtowana płytka Speedboard, kumulując energię z lądowania, kieruje ją wprost do palców nie pozwalając na nadpronację. Wkładka o podwójnej gęstości, pluszowy język oraz specjalna konstrukcja pięty zapewniają wysoki komfort podczas długich treningów oraz stabilizują stopę w naturalnym ułożeniu. Cloudflyer idealnie sprawdzi się podczas wszelkiego rodzaju treningów biegowych, a także podczas startów długodystansowych. 


CLOUDVENTURE

Cloudventure to nowy standard komfortu w butach trailowych! Dzięki technologii CloudTec®, każdy krok w trudnym terenie jest miękko amortyzowany, a energia zostaje oddana przy wybiciu. Unikatowy system “chmur” przeprojektowano w taki sposób, by zapewnić wysoką trwałość i przyczepność podczas pokonywania wymagających tras i zapobiec gromadzeniu się elementów podłoża w otworach podeszwy. Pianka Zero Gravity gwarantuje komfort przy jednoczesnej minimalizacji masy buta. W Cloudventure po raz pierwszy zastosowano podeszwę Missiongrip™ z wypustkami w rejonie pięty ustawionymi prostopadle do kierunku biegu. Taka konstrukcja zapewnia przyczepność nawet w trakcie trudnych zejść i na luźnej nawierzchni. W rejonie palców wypustki są ustawione odwrotnie – w kierunku pięty – by zapewnić dobrą trakcję podczas wybicia i pokonywania nawet bardzo stromych wzniesień. Cloudventure


TECHNOLOGIE ON RUNNING:

nowa kolekcja marki On Running
nowa kolekcja marki On Running
nowa kolekcja marki On Running

Wertykalna i horyzontalna amortyzacja

Opatentowane poduszki systemu CloudTec® On Running to elastyczne elementy zapewniające amortyzację w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Podczas kontaktu z nawierzchnią kumulują energię, którą oddają podczas wybicia, zapewniając przy tym niezwykłą dynamikę i płynność ruchu. Pianka ZeroGravity zwiększa efektywność wybicia, jednocześnie dbając o doskonałą amortyzację w trakcie lądowania.

Miękkie lądowanie i dynamiczny start

On Running jest pierwszym butem do biegania, który zapewnia amortyzację wtedy, gdy jej potrzebujesz. CloudTec® zapewnia miękkie lądowania i dynamiczne wybicia. Zaawansowane podkładki w podeszwie zapewniają doskonałą przyczepność i zwiększają jej odporność na ścieranie

Elastyczny Speedboard wspiera płynność ruchu

Płytka Speedboard, która jest zintegrowana z podeszwą środkową, wspiera biegacza w płynnym przechodzeniu z pięty na palce. Równomiernie rozprowadza nacisk dzięki przemyślanie rozłożonym "chmurom". Uwolnij energię stóp i zmaksymalizuj swoją wydajność.


NOWOŚCI:

Kolekcja marki OnRunning w S’portofino została niedawno poszerzona o profesjonalną odzież dla biegaczy. Zastosowane do jej produkcji materiały charakteryzuje najwyższa jakość i nieprzeciętna funkcjonalność, z której marka jest już zresztą doskonale znana. Zaawansowane techniczne rozwiązania, wielokrotnie sprawdzone przez profesjonalnych biegaczy, OnRunning łączy z wyjątkowym stylem i designem, tworząc produkty spełniające najbardziej wygórowane oczekiwania. 

On Running buty
On Running odzież