POC jest szwedzką firmą, której pracę napędza misja dążenia do ochrony życia i zminimalizowania skutków wypadków wśród narciarzy, kolarzy i osób uprawiających sporty grawitacyjne.

Obecnie narciarze, snowboardziści oraz kolarze górscy na całym świecie używają kasków i kombinezonów POC. Pośród sportowców, którzy zaufali marce, są zarówno medaliści olimpijscy, zwycięzcy Mistrzostw Świata czy X-Games, jak i ci, którzy po prostu szukają odpowiedniej ochrony podczas jazdy na rowerze czy na nartach lub snowboardzie. Dzięki ogromnej pasji całego zespołu POC oraz jasno określonej misji, przyszedł czas by połączyć sportowe pragnienia z zaawansowanymi osiągnięciami technologicznymi.

Poc
Poc

Celem firmy było nie tylko tworzenie wysokiej jakości kasków, ale stworzenie nowej wizji, która połączyłaby innowację z bezpieczeństwem, ochroną i wydajnością. Było to możliwe dzięki dogłębnej obserwacji i analizie zachowań ludzkich w różnych sytuacjach, interakcji jednostki z jej otoczeniem, środowiskiem naturalnym oraz innymi użytkownikami ruchu. Dużym wyzwaniem było stworzenie nowych, wyspecjalizowanych produktów oraz opracowanie całego konceptu, którego celem jest wspieranie bezpiecznej jazdy na rowerze.

By sprostać temu wyzwaniu, POC nawiązał współpracę z najlepszymi ekspertami w dziedzinach takich jak percepcja, widoczność, charakterystyka barw i kontrastów, komunikacja interpersonalna, psychologia, technologia cyfrowa czy aerodynamika. Wszechstronną wiedzę połączono z doświadczeniem oraz praktyką osób zaangażowanych w tworzenie produktów niezastąpionych w zakresie bezpieczeństwa.