POC jest szwedzką firmą, której pracę napędza misja dążenia do ochrony życia i zminimalizowania skutków wypadków wśród narciarzy, kolarzy i osób uprawiających sporty grawitacyjne. Obecnie narciarze, snowboardziści oraz kolarze górscy na całym świecie używają kasków i kombinezonów POC. Pośród sportowców, którzy zaufali marce, są zarówno medaliści olimpijscy, zwycięzcy Mistrzostw Świata czy X-Games, jak i ci, którzy po prostu szukają odpowiedniej ochrony podczas jazdy na rowerze czy na nartach lub snowboardzie. Dzięki ogromnej pasji całego zespołu POC oraz jasno określonej misji, przyszedł czas by połączyć sportowe pragnienia z zaawansowanymi osiągnięciami technologicznymi.

Celem firmy było nie tylko tworzenie wysokiej jakości kasków, ale stworzenie nowej wizji, która połączyłaby innowację z bezpieczeństwem, ochroną i wydajnością. Było to możliwe dzięki dogłębnej obserwacji i analizie zachowań ludzkich w różnych sytuacjach, interakcji jednostki z jej otoczeniem, środowiskiem naturalnym oraz innymi użytkownikami ruchu. Dużym wyzwaniem było stworzenie nowych, wyspecjalizowanych produktów oraz opracowanie całego konceptu, którego celem jest wspieranie bezpiecznej jazdy na rowerze.

By sprostać temu wyzwaniu, POC nawiązał współpracę z najlepszymi ekspertami w dziedzinach takich jak percepcja, widoczność, charakterystyka barw i kontrastów, komunikacja interpersonalna, psychologia, technologia cyfrowa czy aerodynamika. Wszechstronną wiedzę połączono z doświadczeniem oraz praktyką osób zaangażowanych w tworzenie produktów niezastąpionych w zakresie bezpieczeństwa.

Poc
Poc

 

POC Lab

Aby stać na straży bezpieczeństwa i być liderem innowacji i rozwoju marka stworzyła POC Lab. Jest to swoiste forum naukowe, które łączy specjalistów z różnych dziedzin - sportu, techniki i medycyny. To wyjątkowe grono wspiera i doradza POC oraz gwarantuje, że wszystkie opracowane przez markę rozwiązania są niezawodne i najbardziej zaawansowane na rynku. POC Lab pozwala na tworzenie produktów opracowywanych wspólnie z ekspertami z zakresu medycyny sportowej, neurologami, rehabilitantami i fizjoterapeutami specjalizującymi się w leczeniu urazów. Członkowie POC Lab są starannie wybierani, a głównym kryterium jest ich wyjątkowa wiedza i doświadczenie. Wspólną misją uczestników POC LAB jest ratowanie życia i zmniejszanie konsekwencji wypadków. Aby uzupełnić grono ekspertów i mieć pewność, że produkty są optymalne, POC Lab konsultuje swoje rozwiązania z profesjonalnymi sportowcami, którzy są najlepszymi testerami. Na tym jednak nie koniec, bo POC bardzo uważnie wsłuchuje się w to, co do powiedzenia mają użytkownicy sprzętu. Dlatego bierze pod uwagę wszelkie sugestie i uwagi klientów, czyniąc swoje produkty jeszcze lepszymi - dla Ciebie!