Ładuję...

  • lp-rossignol

Rossignol jest pionierem w produkcji odżiezy narciarskiej

Marka Rossignol – odzież narciarska i akcesoria w góry

Marka Rossignol ma za sobą ponad sto lat tradycji zrodzonej z miłości do sportu i zachwytu pięknem gór. Pierwsze narty sygnowane nazwiskiem twórcy, zapalonego narciarza i utalentowanego cieśli Abela Rossignola, powstały w 1907 roku. Co ciekawe, do ich wykonania użyto drewna. Złote medale zdobyte na czołowych imprezach narciarskich stały się kluczem do sukcesu produktów Rossignol. W 1937 roku w nartach marki Rossignol wystartował Emile Allais, zdobywając tytuł Mistrza Świata w narciarstwie alpejskim, a Henri Oreiller wrócił ze złotem z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w St. Moritz w 1948 roku. Ponad 20 lat później firma Rossignol stała się jednym z największych na świecie producentów nart. Przekonaj się o znakomitej jakości, która wpisana jest w historię marki Rossignol.

Rossignol jest pionierem w produkcji odżiezy narciarskiej

Prosto z serca Alp – marka Rossignol

Produkty Rossignol trafiły na światowy rynek za sprawą Laurenta Boix-Vives w 1956 roku. Innowacje w obrębie wykorzystywanych materiałów zaowocowały kolejnymi złotymi medalami. Narty wykonane w całości z metalu zadebiutowały na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Squaw Valley, a wykorzystanie włókna szklanego marka Rossignol zanotowała jako kolejny międzynarodowy sukces w 1964 roku. Francuska marka przejęła firmę Dynastar i w 1970 roku stała się liderem w ich produkcji. Marka Rossignol nie poprzestała na nartach. Sukcesy pozwoliły na wprowadzenie oferty desek snowboardowych i butów narciarskich. Za doskonałymi wynikami sprzedażowymi stoją wielkie nazwiska mistrzów sportu: Jean Vuarnet, Adrien Duvillard, Erika Hess, Alberto Tomba, Bode Miller czy Vincent Vittoz. W 2005 roku firmę przejął Quiksilver, oddając ją kolejnie Bruno Cercleyowi. Opracowanie planu naprawczego i zainicjowanie nowych procesów rozwojowych sprawiło, Grupa Rossignol wykupiła Sport International, Raidlight-Vertical, Felt Bicycles i Dale of Norway.

Rossignol to marka, która stała się prawdziwą ikoną sportów zimowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi wśród produktów marki coś dla siebie znajdzie zarówno amator, jak i ekspert narciarstwa alpejskiego, biegowego czy snowboardingu. Czerpiąc ze swojego ponad 100-letniego doświadczenia, marka Rossignol zapewnia nie tylko najlepszej jakości techniczną odzież. Projektuje z myślą o warunkach, z którymi przyjdzie Ci się mierzyć – tak, by pozwolić Ci na bezpieczną i komfortową zabawę w śniegu. Wysokiej klasy odzież sportowa łączy aktywny, swobodny styl życia z elegancką, współczesną modą. Marka Rossignol idzie z duchem czasu i sportu, co widać na przykładzie kurtek zimowych i spodni narciarskich, ale też swetrów i golfów damskich i męskich. Wyjątkowe połączenia kolorystyczne, ciekawe wzory i ponadprzeciętna jakość świadczą o niesamowitej kreatywności projektantów marki i sprawiają, że marka Rossignol jest rozpoznawalna na całym świecie w niemal każdym resorcie narciarskim.

NOWA KOLEKCJA JUŻ DOSTĘPNA

Spodnie narciarskie Rossignol czarne idealnie sprawdzą się w górach.
Rossignol toi francuska marka, która produkuje narty i odzież techniczną

Marka odpowiedzialna społecznie

Firma Rossignol bierze pod uwagę kwestie środowiskowe. Zobowiązuje się do podjęcia działań mających na celu zapewnienie bardziej zrównoważonej przyszłości i zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko. Oznacza to nie tylko zmniejszenie śladu węglowego o 30% do 2030 roku i dalsze dążenie do neutralności węglowej, ale też zmniejszenie ilości odpadów o 40% do 2025 roku. Nie tylko produkcja skupiona jest na większym poszanowaniu środowiska. Dobro natury jest również priorytetem podczas wyboru materiałów. Puch, pierze i skóra, które są wykorzystywane podczas produktu odzieży, uzyskiwane jest jedynie w wyniku działań przemysłu spożywczego, a jedyne futra, z jakich korzysta marka, są syntetyczne. Podczas produkcji używa się również wodoodpornego, wiatroszczelnego i oddychającego materiału Sympatex® oraz innych materiałów pochodzących z recyklingu.

Après-ski w stylu marki Rossignol

Kolekcja odzieży Rossignol to nie tylko propozycje narciarskie, ale również ekskluzywne propozycje après-ski. Wykonane z niebywałą precyzją i dbałością o szczegóły kurtki i spodnie narciarskie oferują wysokie parametry wodoszczelności i oddychalności. Wykorzystanie doskonałej jakości materiałów zapewnia komfort termiczny w trakcie szusowania na stoku. W portfolio marki znajdują się również akcesoria: czapki, szale, rękawiczki oraz pozycje dla osób ceniących sobie estetykę w casualowych stylizacjach. Przyświecające marce hasło „ikona przeszłości, symbol teraźniejszości” świetnie obrazuje ponad 100-letnią tradycję w wyznaczaniu trendów. W tym sezonie w propozycjach marki znajdziesz nie tylko standardowe modele spodni narciarskich damskich i męskich i kurtek świetnej jakości, ale również kolekcję powstałą we współpracy Rossignol x Tommy Hilfiger.

Sprawdź najnowszą kolekcję Rossignol dostępną w S′portofino! 

 

Sprawdź odzież techniczną Rossignol

Wczytaj czat