Kolekcja Rossignol dostępna w S'portofino

Rossignol jest pionierem w produkcji odżiezy narciarskiej

Marka Rossignol ma za sobą ponad sto lat tradycji zrodzonej z miłości do sportu i zachwytu pięknem gór. Pierwsze narty sygnowane nazwiskiem twórcy, zapalonego narciarza i utalentowanego cieśli Abela Rossignola, powstały w 1907 roku. Do ich wykonania użyto drewna. Złote medale zdobyte na czołowych imprezach narciarskich stały się kluczem do sukcesu produktów Rossignol. W 1937 roku w nartach marki Rossignol wystartował Emile Allais, zdobywając tytuł Mistrza Świata w narciarstwie alpejskim, a Henri Oreiller wrócił ze złotem z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w St. Moritz w 1948 roku.

 

Tworzoną od dekady kolekcję Rossignol na licencji domu mody Jean-Charles de Castelbajac można opisać trzema słowami: szyk, technologia i kreacja. Idąca w zgodzie z duchem sportu i czasu, ugruntowała swoją silną pozycję dzięki obecności w wielu resortach narciarskich na całym świecie. Jean-Charles de Castelbajac, wódz kreatywności, nigdy nie przepuści okazji do zabawy wzorem i kolorem.

Rossignol jest pionierem w produkcji odżiezy narciarskiej

Produkty Rossignol trafiły na światowy rynek za sprawą Laurent Boix-Vives, który przejął stery w firmie w 1956 roku. Innowacje w obrębie wykorzystywanych materiałów zaowocowały kolejnymi złotymi medalami. Narty wykonane w całości z metalu zadebiutowały na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Squaw Valley, a wykorzystanie włókna szklanego Rossignol zanotował jako kolejny międzynarodowy sukces w 1964 roku. Francuska marka przejęła firmę Dynastar i sprzedała w 1970 roku ponad 1 mln nart, stając się liderem w ich produkcji.

Rossignol toi francuska marka, która produkuje narty i odzież techniczną
Rossignol toi francuska marka, która produkuje narty i odzież techniczną

Marka Rossignol nie poprzestała na nartach. Sukcesy pozwoliły na wprowadzenie oferty desek snowboardowych i butów narciarskich. Za doskonałymi wynikami sprzedażowymi stoją wielkie nazwiska mistrzów sportu: Jean Vuarnet, Adrien Duvillard, Erika Hess, Alberto Tomba, Bode Miller czy Vincent Vittoz. W 2005 roku firmę przejął Quiksilver, oddając ją kolejnie Bruno Cercleyowi. Wieloletnie doświadczenie w produkcji nart wzbogacono o asortyment akcesoriów i odzieży narciarskiej.

Kolekcja odzieży Rossignol to nie tylko propozycje narciarskie, ale również ekskluzywne propozycje apres-ski. Wykonane z niebywałą precyzją i dbałością o szczegóły kurtki i spodnie narciarskie oferują wysokie parametry wodoszczelności i oddychalności. Wykorzystanie doskonałej jakości materiałów zapewnia komfort termiczny w trakcie szusowania na stoku i nienaganną stylistykę. W portfolio marki znajdują się również akcesoria: czapki, szale, rękawiczki oraz pozycje dla osób ceniących sobie estetykę w casualowych stylizacjach. Przyświecające marce hasło "ikona przeszłości, symbol teraźniejszości" świetnie obrazuje ponad 100-letnią tradycję w wyznaczaniu trendów.

Sprawdź najnowszą kolekcję Rossignol dostępną w S′portofino! 

Sprawdź odzież techniczną Rossignol