Sportalm

SPORTALM jest rodzinną firmą, którą określa się mianem pioniera w produkcji odzieży narciarskiej. Mylą się jednak Ci, którzy myślą, że jest to kolejna klasyczna marka, nawiązująca w swych projektach do znanej i nieco już wyczerpanej alpejskiej stylistyki. Owszem, charakter kolekcji SPORTALM mocno odzwierciedla klimat najbardziej znanego i luksusowego austriackiego kurortu - Kitzbühel, jednak w żadnym razie nie ogranicza się do dobrze znanych motywów i rozwiązań.

Sportalm

SPORTALM od lat stawia na luksusowe szaleństwo, projektując nie tylko sportową odzież zimową, ale także interesujące kolekcje ubrań wiosennych i letnich. Funkcjonalną klasykę przełamuje ekskluzywny indywidualizm. Ekspresja barw, tak charakterystyczna dla letnich kolekcji SPORTALM, egzotyczne printy, ciekawe motywy, hafty oraz podkreślające całość wykończenia doskonale komponują się z komfortowymi krojami. W tym sezonie SPORTALM łączy niespodziewane i zabiera nas w ekscytującą podróż do lata!

Sportalm

Ocean Vibes

Linia pełna marynistycznych nawiązań, morskich motywów oraz mniej lub bardziej subtelnych aluzji do żeglarskiego świata. Kolekcja zbudowana na kontraście. Kontraście tego, co pragmatyczne i niezbędne do tego, co romantyczne i pełne poezji. Dlatego z jednej strony znajdziemy tutaj bardzo techniczne, surowe wręcz ubrania, jak kurtki, spodnie czy kamizelki oraz kojarzące się z marynarskimi mundurami spódnice i sukienki, z drugiej natomiast nie brakuje zwiewnych tkanin tańczących na wietrze niczym morskie fale, powabnych krojów oraz printów nawiązujących do morskiej toni. Kolekcja osadzona na typowych dla stylistyki barwach - bieli, granacie i niebieskościach oraz czerwieni. Doskonale nadaje się do stworzenia klasycznego marina look, do lekkiej letniej stylizacji lub po prostu - na wyjazd na żagle.

Secret Garden

Ta nazwa zdradza wszystko. Kolekcja osadzona jest bowiem na śmiałej interpretacji motywów kwiatowych. Dlaczego na śmiałej? Bo wbrew wszystkiemu kwiaty prezentowane w tej linii są wyraziste, pełne tajemnicy i subtelnej siły. Duża w tym zasługa mocnego zestawienia florystycznych wariacji z konkretnymi kolorami - czernią, intensywnym różem, bielą i pomarańczem. Charakter kolekcji wzmacniają bardzo klasyczne, chwilami wręcz surowe kroje doskonale widoczne w spodniach, spódnicach, płaszczach, kurtkach czy żakietach. Ciekawym elementem są motywy leoparda, w interesujący sposób wplecione w tematykę kolekcji, często ukryte w detalach, czyniące całość jeszcze bardziej tajemniczą i intrygującą. Zaskakujące są też projekty wykończone romantyczną koronką czy zwiewną falbaną, zwłaszcza w towarzystwie wspomnianych już surowych elementów.

Pacific Zen

Przepiękna, niezwykle kobieca, bardzo letnia i przepełniona fantazją linia. Lekka, pełna równowagi pomiędzy tym, co ponętne i delikatne, a tym, co komfortowe i przydatne. Wśród kolorów królują błękity, biele i przyjemne dla oka, słoneczne odcienie żółtości. Printy kojarzą się z egzotycznymi wakacjami, ale są też w zaskakujący sposób zestawione z bardzo sportowymi motywami. Ciekawym elementem są hafty, które w szczególny sposób zdobią nogawki spodni i szortów. Pięknie prezentuje się również wariacja na temat motywu leoparda, który, w zestawieniu z barwami kolekcji i prezentowany z użyciem gradientu, nabiera niezwykle świeżego charakteru. Uwagę z pewnością zwrócą na siebie subtelne detale oraz delikatne kroje sukienek, topów i innych elementów kolekcji.

Mostly Floral

Kolejna odsłona bardzo kobiecej, szlachetnej mody SPORTALM. Ubrania idealne na lato, doskonałe do tworzenia komfortowych stylizacji nawiązujących do stylu boho, hippie, utrzymanych w jednym z kluczowych dla tego sezonu trendów, czyli nawiązujących do klimatu lat 70. Delikatne tkaniny i subtelne kroje wydobywają piękno kobiecej sylwetki, jednocześnie są komfortowe i doskonałe na ciepłe i upalne dni. Kwieciste i fantazyjne motywy podkreślone są oryginalnym wachlarzem barw - zimne, rozbielone błękity, delikatne róże i fiolety, przygaszona limonkowa zieleń, biele, żółtości, nieco czerwieni. Całość rysuje się bardzo spójnie i sprawia wrażenie zamkniętego konceptu, ale tak naprawdę pozostawia dużo miejsca dla wyobraźni,  inspiruje i zaprasza do tworzenia własnych stylistycznych interpretacji tematu mostly floral.

Sportalm