Sportalm slider

SPORTALM jest rodzinną firmą, którą określa się mianem pioniera w produkcji odzieży narciarskiej. Mylą się jednak Ci, którzy myślą, że jest to kolejna klasyczna marka, nawiązująca w swych projektach do znanej i nieco już wyczerpanej alpejskiej stylistyki. Owszem, charakter kolekcji SPORTALM mocno odzwierciedla klimat najbardziej znanego i luksusowego austriackiego kurortu - Kitzbühel, jednak w żadnym razie nie ogranicza się do dobrze znanych motywów i rozwiązań.

Marka od lat stawia na luksusowe szaleństwo, projektując nie tylko sportową odzież zimową, ale także interesujące kolekcje ubrań wiosennych i letnich. Funkcjonalną klasykę przełamuje ekskluzywny indywidualizm. Ekspresja barw, od wyrazistych neonów po subtelne pastele, egzotyczne printy, ciekawe naszywki, hafty oraz podkreślające całość wykończenia doskonale łączą się z komfortowymi krojami. W tym sezonie SPORTALM łączy niespodziewane i prezentuje aż 6 nowych linii ubrań.

Sugar Rush
Pearl Mates

We love SPORTALM

Niezwykle kontrastowa linia bazująca na trzech kolorach - czerni, bieli i limonce. Zestawia różne elementy, które na pozór kłócą się ze sobą, np. paski i kwiaty, a wszystko podkreśla unikatową kolorystyką. Koronkowe ubrania zdobi sportowymi lampasami, osiągając przy tym bardzo śmiały i zaskakujący efekt.

Prairie Rose

Oś narracji stanowi tutaj róż, który wykorzystywany jest w wielu elementach garderoby i na liczne sposoby. Pojawia się on nie tylko w swym tradycyjnym wydaniu, lecz jest też interpretowany za pomocą różnych, czasami dość odległych odcieni, stąd np. błyszczące kurtki w kolorze rose-gold. Dominujący kolor został uzupełniony czerwienią, bielą, beżem i klimatycznymi kwiatowymi wzorami.

Sugar Rush
Sugar Rush

Sugar Rush

Motyw przewodni tej linii to biało-czarny leopard, który pojawia się na strojach kąpielowych, koszulach, zwiewnych sukienkach oraz bluzach. Nierzadko podkreślają go sportowe wstawki. Drugi ważny wątek stanowią elementy zaczerpnięte z kultury Indian i stylistyki charakterystycznej dla Ameryki Łacińskiej - wszystko jednak przepuszczone przez filtr współczesności. Etniczne wzory łączą się więc z intrygującą geometrią, cekinami, wyrazistymi haftami, pojawiają w otoczeniu nowoczesnych krojów i materiałów, często zestawione są z kwiatami lub, charakterystycznym dla linii, leopardem. Sugar Rush intensywnie korzysta z efektownych detali i ozdób, stroje kąpielowe wykończone są zipami, które wieńczą kolorowe chwosty, często pojawiają się frędzle, błyszczące elementy, mocne zdobienia przy jednoczesnej zabawia barwami - stonowanym pomarańczem, różem i pastelami. Linia zdominowana jest przez letnie fasony i modę plażową.

Pearl Mates

Najważniejszym motywem linii Pearl Mates jest wzór węża zamknięty w odcieniach szarości i delikatnego błękitu. Oba kolory dominują zresztą w stylistyce tej kolekcji, choć w wielu projektach pojawiają się też kontrastujące zestawienia bieli i czerni, nad którymi góruje soczysta i efektowna limonka. Wariację na temat szarości stanowi bardzo błyszczące srebro, które pojawia się zarówno w dodatkach, jak również elementach ubioru, takich jak kurtki czy t-shirty. Pearl Mates adaptuje mnóstwo typowo sportowych krojów, odświeża je jednak unikatowymi zdobieniami i ciekawymi elementami lub nieoczekiwanie komponuje z delikatnymi kwiatami lub wzorem węża.W kolekcji pojawiają się też zwiewne sukienki lub koszule i t-shirty z delikatnych, przeźroczystych tkanin. Całość przeniknięta jest wiosenną energią i ma bardzo dynamiczny charakter.

Pearl Mates

Upper Chic

Bardzo silna linia, w której przeważa nasycony błękit. Pojawiają się w niej klasyczne kroje w bardzo odświeżonych wersjach. Motyw zwierzęcy występuje tu zarówno jako osobny print, jak i w zestawieniu z kontrastującymi elementami, takimi jak cekiny. Ciekawą opozycję dla silnego błękitu i wyraźnych nadruków stanowi elegancka i klasyczna biel.

Portofino

To nowoczesna wariacja na temat dobrze znanych, letnich motywów, nawiązujących do klimatów popularnych europejskich kurortów. Mamy więc tu błękit zamknięty w delikatnych tkaninach, podkreślony elegancką bielą, ciekawą szarością. Pojawia się subtelny denim dopełniający klasyczne kroje spodni. Są letnie sukienki, jest elegancja w postaci jasnych garniturów, jest dziewczęca delikatność, a wszystko to przełamane klimatami boho, frędzlami i stylistyką nawiązującą do przełomu lat 90. i 2000.

Zobacz kolekcję Sportalm