Spyder to niekwestionowany lider w kategorii najwyższej jakości ubrań narciarskich. Od 40 lat cieszy się popularnością zarówno wśród zawodowców jak i amatorów. Kolekcje wybierane są przez najbardziej wymagających sportowców ze względu na najwyższą funkcjonalność i komfort, który gwarantują nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Marka Spyder przywiązuje dużą wagę do wykończeń – intensywne kolory i dopracowane detale sprawiają, że projekty wybierane są przez osoby ceniące sobie także styl. 

Amerykańska marka założona w 1977 roku przez Davida Jacobsa. Rozpoczynała od produkcji zawodniczych koszulek narciarskich, jako mała firma wysyłkowa mieszcząca się w kuchni założyciela. Po udanym starcie Jacobs wprowadził do swej oferty granatowe spodnie narciarskie z żółtymi paskami ochronnymi od kolan do bioder, przypominającymi nogi pająka. Jako miłośnik samochodów, połączył skojarzenie z pająkiem z Ferrari Spyder, tworząc w 1978 roku markę Spyder. Noszona przez znanych sportowców odzież narciarska szybko znalazła ogólnoświatowy rozgłos. Kolekcje marki sygnowane charakterystycznym logo pająka uosabiają funkcjonalność, najnowsze technologie i sportowy design. 

Spyder w S'portofino

Technologia w najlepszym wydaniu 

Marka Spyder stosuje w swojej odzieży szereg technologii, które mają za zadanie chronić przed warunkami atmosferycznym na stoku i sprawić, że nawet wielogodzinne szusowanie będzie przyjemnością. Brand korzysta zarówno z własnych, opatentowanych metod ochrony, jak i z technologii oferowanych przez partnerów. Odzież narciarska Spyder ma wodoodporne wykończenie materiału SPYLON™ o właściwościach hydrofobowych, które odpycha deszcz i śnieg, zmniejszając czas schnięcia. Tym samym pozwala spędzić dłuższy czas na stoku. W odpowiedzi na działanie niskich temperatur w kurtkach i spodniach Spyder wykorzystuje się bardzo lekką ocieplinę 3M™ Thinsulate™. Dzięki syntetycznym mikrowłóknom temperatura ciała narciarza jest wykorzystywana do ogrzania organizmu i jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dla osób, które cenią sobie wysoki komfort termiczny na stoku firma Spyder, stosuje naturalną ocieplinę w postaci puchowego wypełnienia, SPYDER DOWN, którego lekkie, łatwo kompresujące się włókna, skutecznie utrzymują ciepło ciała. Konkurencją dla puchu naturalnego jest puch syntetyczny, SYNTHETIC SPYDER DOWN, o właściwościach zbliżonych do wspomnianego poprzednika – wysoce oddychający i niezwykle ciepły, nawet gdy jest wilgotny. Opatentowana przez markę Spyder technologia THERMAWEB™ zawiera ultracienkie włókna, które skutecznie zatrzymują ciepło organizmu, zapewniając komfort termiczny.

Marka korzystając ze wsparcia partnerów technologicznych, projektuje odzież narciarską na najwyższym poziomie. Nie wymagająca obszernego przedstawienia membrana GORE-TEX® to idealne rozwiązane dla wszystkich rodzajów sportów zimowych. Zapewnia wodoszczelność, wiatroodporność, a zarazem oddychalność produktów na najwyższym poziomie. Ocieplina PRIMALOFT®, imitująca puch naturalny, jest niesamowicie ciepła, a co najważniejsze nie wchłania wilgoci, odpychając ją. Zaawansowane włókna AVRA™ sprawiają, że tkanina schnie do 50% szybciej niż tradycyjne tkaniny poliestrowe. Od 40 lat technologie Spyder gwarantują ochronę w najlepszy wydaniu!