VOLKL sezon 2019/2020 zima

Stare powiedzenie, "całość jest warta więcej niż suma części" odnosi się do filozofii firmy Völkl. Każdy z produktów Völkl łączy w sobie najnowsze technologie i najwyższą jakość z bezgraniczną pasją do sportu oraz doświadczeniem i umiejętnościami zespołu Völkl. Narty, snowboard, akcesoria, odzież sportowa - wszystko, co związane z marką Völkl, jest wynikiem niestrudzony badań i rozwoju. Völkl reprezentuje doskonałą jakość produktów i niemiecką precyzję. Nie są to tylko słowne zapewnienia. Völkl jako jedyny producent w dalszym ciągu produkujący narty w Niemczech, traktuje "Made in Germany" jako zobowiązanie do najwyższej jakości wykonania, jak i obietnicę jakości dla swoich klientów. Macierzysta fabryka Völkla w Straubing w Bawarii jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących narty na świecie. Jest to miejsce, gdzie zaawansowane technologie zazębiają się z rzemiosłem, a innowacje łączą się z tradycją. To właśnie tam powstają narty dla zawodników Pucharu Świata, jak i narty do jazdy rekreacyjnej. Wszystko zależy od przysłowiowej setnej części milimetra, która robi różnicę między zwykłymi nartami a nartami Völkl. Siłę napędową Völkl, poza innowacyjnością, jest zawodowe narciarstwo, zarówno narciarstwo alpejskie Pucharu Świata, a także profesjonalny freeskiing i snowboarding - Völkl dotrzymuje kroku nowym zmianom w branży. Ale profesjonalni zawodnicy nie są jedynymi beneficjentami technologicznych rozwiązań marki - jest nim każdy użytkownik sprzętu Völkl. Narty Völkl zapewnią maksymalizację osiągnięć na stoku i fantastyczną zabawę na śniegu.

Kolekcja Volkl 2019/2020

90 lat technologii

Już od prawie wieku marka VöLKL wiedzie prym w konstruowaniu najwyższej jakości nart i akcesoriów niezbędnych narciarzom na stoku. Przez ten czas wiele uległo zmianie - firma rozrosła się do wielkości międzynarodowej korporacji, a stosowane technologie w niczym nie przypominają tych z początku funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rozwój firmy oraz kolekcji sprawia, że asortyment odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających narciarzy!

Kolekcja Volkl zima 2019/2020
Kolekcja Volkl zima 2019/2020

Innowacje Völkl

TITANAL FRAME, zapewnia amortyzację i stabilizację na całej długości narty. Konstrukcja pozwala na lepsze osiągi podczas jazdy na krawędzi. Carbonowe zakończenia obniżają wagę, a zarazem są odporne na uszkodzenia. To innowacyjne rozwiązanie tłumi drgania. Wykorzystane przy modelach freeridowych M5 Mantra i Secret.

3D.GLASS, najnowsza innowacja marki, która zwiększa stabilizację nawet w najgorszych warunkach śniegowych. Zastosowanie trójwymiarowych warstw zwiększa przyczepność i pozwala na bardzo energiczne impulsy skrętne. Poczujesz się pewnie i stabilnie podczas jazdy na krawędzi nawet na najbardziej oblodzonych i twardych stokach. Konstrukcja 3D.GLASS umiejscowiona jest na tipie i tailu (w przypadku krótszych nart skoncentrowanych na trudne warunki śniegowe) lub w centrum narty pod wiązaniem (w przypadku szerszych nart skoncentrowanych na świeży śnieg). Produkty z 3D.GLASS TIP&TAIL to modele Deacon 74 i 76 (również w wersji Pro) oraz Racetiger RC i SC. Narty z 3D.GLASS CENTER to RTM 86 i 84, 100Eight, 90Eight, RTM 81 i RTM 81 Carbon.

UVO to swoisty tłumik drgań w wersji obrotowej 360°, stworzony by zminimalizować wibracje narty. Zmienny teren powoduje, że narta nieustannie drga, co wpływa na utratę stabilności podczas jazdy. Rewolucyjna technologia UVO redukuje wibracje we wszystkich płaszczyznach na całej długości nart. W efekcie jazda staje się bardziej płynna, a krawędź lepiej trzyma. Wciąż trwają pracę nad rozwojem technologii UVO, której młodszy brat UVO3D, to pierwszy swobodnie obracający się tłumik drgań.

Ekskluzywna linia V.WERKS jest dowodem na to, że większa wydajność jest możliwa nawet przy obniżonej wadze sprzętu. Wszystko dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów, takich jak carbon, tytan czy aramid. Najnowocześniejsze metody produkcji sprawią, że poczujesz się stabilnie podczas jazdy, bez obawy o trwałość nart. Sportowa, zaawansowana jazda nie jest przeszkodą ze względu na bardzo dobrą przyczepność podczas jazdy na krawędzi i błyskawiczną reakcję w trakcie impulsu skrętnego. Wszystkie produkty z V.WERKS są zaprojektowane i ręcznie wykonane w Niemczech.

Kolekcja Volkl 2019/2020