X-Bionic

X-BIONIC

Bielizna i odzież dla zwycięzców

W 2002 roku prof. Bodo Lambertz wpadł na pomysł stworzenia bielizny termoaktywnej mającej wspomagać wydajność ludzkiego organizmu. Badania wykazały, że optymalna temperatura ciała, przy której wysiłek fizyczny jest najbardziej efektywny to 37˚C. Nową ideę opracowany w szwajcarskim laboratorium, a zakład produkcyjny otwarto we Włoszech. Tak narodził się X-BIONIC® . X-BIONIC®  to nie tylko bielizna, to także druga warstwa oraz szereg dodatków. Ten doskonały system technologii znalazł swoich miłośników zarówno wśród pasjonatów narciarstwa, biegania, kolarstwa, trekkingu oraz innych aktywności outdoorowych. X-BIONIC®  nie ustaje w doskonaleniu swoich produktów i wciąż zadziwia środowisko nowymi rozwiązaniami.

 

Filozofia X-Bionic

Dyrektor Bodo Lambertz zdecydował, że czas położyć kres wykorzystywaniu przestarzałych metod w produkcji odzieży funkcyjnej. Czy odzież dla sportowców może być tak innowacyjna, wydajna i przyszłościowa jak produkcja samochodów, nowoczesna medycyna czy podróże kosmiczne? Może, jeśli tylko przemyślimy nasze podejście do niej. W ciągu zaledwie 16 lat X-BIONIC® zrewolucjonizował świat odzieży termoaktywnej. Na początku pojawiła się innowacyjna skarpeta funkcyjna, następnie przyszła kolej na kurtkę, a później na niezwykle zaawansowaną bieliznę dla sportowców. Dla X-BIONIC rewolucja nie przeczy ewolucji, dlatego marka nie ustaje w opracowywaniu kolejnych technologii.

X-BIONIC

POZNAJ TECHNOLOGIE:

 

X-Bionic

Technologie opracowywane i wprowadzane przez X-BIONIC® mają za zadanie maksymalnie wspierać wydajność organizmu w trakcie wysiłku. Ich niezwykła skuteczność i komfort jaki zapewniają podczas treningu, sprawiły, że bielizna X-BIONIC® stała się ulubionym wyborem biegaczy, kolarzy, narciarzy, a także pasjonatów wielu innych sportów i aktywności. Najważniejszym celem marki jest utrzymanie temperatury ciała na optymalnym poziomie 37˚C. Aby zachować taką temperaturę w trakcie wysiłku fizycznego, ludzki organizm wydatkuje nawet 97% energii. Misją X-BIONIC® jest maksymalne wsparcie procesu termoregulacji, tak by przeznaczoną na niego energię spożytkować w bardziej efektywny sposób. Marka, opierając się na analizie funkcjonowania każdego elementu ludzkiego ciała, opracowała niezwykle zaawansowane technologie X-BIONIC® Energy Accumulator®, które mają za zadanie:

  • chłodzenie lub ogrzewanie organizmu w zależności od panujących warunków atmosferycznych

  • efektywne odprowadzanie potu

  • ochronę przed wychłodzeniem w trakcie odpoczynku

  • zapewnienie maksymalnego komfortu i wyeliminowanie bolesnych otarć

W tym celu stworzono rozwiązania działająco zarówno całopowierzchniowo, jak i punktowo w newralgicznych obszarach, które pracują we właściwy dla siebie sposób.

Podstawą technologii X-BIONIC® jest opatentowany 3D Bionic Sphere®system eliminujący nieprzyjemną wilgoć i uczucie przegrzania oraz minimalizujący ryzyko wychłodzenia w trakcie odpoczynku i regeneracji. Jego najnowsza wersja to ThermoSyphon®system, obejmujący udoskonaloną strukturę wewnętrznych i zewnętrznych kanałów chłodzących i odprowadzających pot umiejscowionych na plecach i klatce piersiowej. The Air-Conditioning Channel® to system kanałów wentylacyjnych, który w sposób ciągły odprowadza nadmiar wilgoci i ciepła. Umożliwia on oddychanie tym obszarom ciała, które zwykle mają utrudniony dostęp do cyrkulacji powietrza. Z kolei strefa Air Complex Zone® chroni szczególnie wrażliwe partie organizmu dzięki specjalnym kanałom, które przetwarzają nadmiar potu, zapewniając uczucie komfortu.

SweatTraps® to unikatowy system zbierania potu, który przechwytuje wilgoć w newralgicznych punktach i oddziela ją od skóry za pomocą technologii Evaporation Surface Expander™, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania organizmu. Z kolei technologia, która radzi sobie z problemem potu na większych powierzchniach, np. na zewnętrznych częściach ud, to Intercooler - konstrukcja 3D zbierająca pot i utrzymująca go bezpośrednio na skórze tak, by umożliwić mu wyparowanie. Ta sama technologia zapewnia izolację mięśni podczas odpoczynku, chroniąc je przed wychłodzeniem. Ponieważ wewnętrzna część uda jest mniej reaktywna pod względem zimna, dlatego w tym obszarze X-BIONIC® stosuje technologię Innerlap Airconditioning Zone®, czyli drobno plecioną siatkę o zerowej izolacji, w której chłodzenie początkowo następuje przez wymianę powietrza, a dopiero później przez skuteczne odparowywanie potu zbieranego przez system znajdujący się tuż nad powierzchnią skóry. X-BIONIC® chroni sportowców także przed innymi negatywnymi skutkami pocenia się m.in. poprzez unikatową technologię Skin NoDoor®. Stosując tkaninę zawierającą włókna z nieorganicznym składnikiem antybakteryjnym uwalniającym się stopniowo w postaci jonów, powstaje środowisko niesprzyjające rozwojowi bakterii, dzięki czemu przykry zapach i ryzyko wystąpienia alergii są zredukowane do minimum.

ISO SHOULDER® chroni okolice barków i ramion nawet przed najbardziej przenikliwym zimnem i wilgocią. Trójwymiarowa struktura materiału z kanałami powietrza tworzy skuteczną i niezawodną barierę izolacyjną w każdych warunkach atmosferycznych. Z kolei elementy ISO PADS, zapewniając większą powierzchnię izolacyjną, zabezpieczają przed wyziębieniem najważniejsze organy, które na skutek wychłodzenia mogą powodować obniżenie wydajności.

Partialkompression® to kolejne unikatowe rozwiązanie X-BIONIC®. Wykorzystując mechanizm zmiennej kompresji, system wąskich prętów wywiera delikatny nacisk na skórę i zmniejszając w ten sposób wibracje, poprawiaja dostarczanie tlenu i składników odżywczych do mięśni, umożliwiając ich szybszą regenerację.

 
X-Bionic

X-BIONIC

WYBIERZ SWOJĄ LINIĘ X-BIONIC:

 

X-BIONIC® TWYCE

Produkty z serii X-BIONIC® TWYCE mają powiększony do 200% system termoregulacji ThermoSyphon®, przez co jeszcze bardziej maksymalizują chłodzenie i pozwalają skutecznie oszczędzać energię podczas dłuższego wysiłku. Zaprojektowano je głównie z myślą o sportowcach rywalizujących na długich dystansach. Strefa chłodzenia X-BIONIC® TWYCE umieszczona została obwodowo względem systemu 3D Bionic Sphere® przez co znacznie przyczynia się do powiększenia powierzchni odprowadzającej pot. Jednocześnie, specjalna tkana struktura pochłania pot z systemu 3D Bionic Sphere® i uwalnia go na zewnątrz. Linia jest produkowana w technologii Retina®, który zapewnia precyzyjne rozmieszczenie stref technicznych i niebywały komfort użytkowania dający poczucie drugiej skóry, tak ważny podczas długotrwałego wysiłku.

X-BIONIC® ENERGIZER

X-BIONIC® ENERGIZER jest linią skierowaną do osób, które pragną osiągać jeszcze więcej w ulubionym sporcie, przede wszystkim w narciarstwie. Bielizna ENERGIZER skutecznie optymalizuje gospodarkę termalną, ochładza skórę w trakcie pocenia i ogrzewa, gdy działa na nią nieprzyjemny chłód. X-BIONIC® ENERGIZER korzysta w tym celu z wielu zaawansowanych technologii, takich jak: systemy regulujące temperaturę i wilgotność 3D Bionic Sphere® i ThermoSyphon®, szybko transportujące wilgoć kanały oraz intensywnie odprowadzającye pot obszary Sweat Traps®, zaawansowany system Air-Conditioning Channel® oraz zoptymalizowane wentylacyjnie strefy AirComPlex-Zone i wiele innych rozwiązań zapewniających pełen komfort i ochronę przed negatywnymi skutkami przegrzania lub wychłodzenia organizmu.

X-Bionic
X-Bionic
 

X-BIONIC® PATRIOT

Linia, której zaufali reprezentanci narodowych drużyn Francji, Szwecji, Włoch, Czech, Austrii, Niemiec, Rosji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Chin, Szwajcarii i Singapuru. Opatentowany system technologii zapewnia skuteczną ochronę przed niską temperaturą. Jednocześnie pozwala na dynamiczną wymianę powietrza, stwarzając stały, przyjemny klimat dla skóry. Kolekcja X-BIONIC® PATRIOT pozwala uprawiać ulubiony sport, niezależnie od panującej temperatury. Premiera polskiej linii X-BIONIC® PATRIOT już wkrótce!

ACCUMULATOR EVO

Propozycja dla tych, którzy cenią sobie unikatowy design – nawet w bieliźnie termicznej. Kolekcja oferuje wyjątkowy total look w czarnej wersji kolorystycznej. Zawiera wszystkie niezbędne technologie, takie jak 3D Bionic Sphere i Skin Nodor, stanowiąc jednocześnie świetny zamiennik klasycznego, narciarskiego golfa. Jeśli zatem po dniu spędzonym na stoku, masz ochotę na relaks w górskim barze, możesz być pewny, że koszulka Accumulator EVO, sprawdzi się tam równie dobrze, jak na stoku.   

APANI

Produkty APANI łączą w sobie niemal wszystkie rozwiązania technologiczne X-Bionic z naturalnym materiałem – wełną merino. W przypadku naturalnych materiałów istnieje ryzyko, że będą nasiąkać potem, przez co mogą stać się cięższe i nieprzyjemne do noszenia, dlatego zastosowany w kolekcji systemu 3D Bionic Sphere® umożliwia odparowanie nadmiaru potu w strefach odpowiedzialnych za termoregulację. Użyta w kolekcji wełna jest dodatkowo uszlachetniana, by jeszcze bardziej zwiększyć uczucie komfortu, zwłasza podczas aktywności zimowych.

X-BIONIC

EFFEKTOR®

Linia oferuje specjalistyczne produkty dla biegaczy i kolarzy maksymalizujące wydajność i podnoszące efekty dzięki zastosowaniu kluczowych innowacji nowej generacji odzieży X-BIONIC 4.0. EFFEKTOR® wykorzystuje system ThermoSyphon® wspierany przez technologię Partialkompression®, podkładki ISO, chroniące organy przed wychłodzeniem, czy obszarami wyłapywania potu SweatTraps®. W produkcji zastosowano technologię Retina® zapewniającą wysoką gęstość splotu i precyzyjny transfer elementów technicznych.

X-BIONIC® INVENT 4.0

To komfortowe modele bielizny skierowane do pasjonatów biegania, kolarstwa i innych sportów, w których element termoregulacji jest kluczowy, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w trakcie trekkingu. W bieliźnie INVENT zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, z których słynie marka X-BIONIC®, m.in. System 3D Bionic Sphere®, strefy wychwytywania potu SweatTraps®, elementy ISO zabezpieczające wrażliwe miejsca przed wychłodzeniem oraz wewnętrzne i zewnętrzne strefy wentylujące.

THE TRICK®

Zadaniem linii jest zwiększenie mocy sportowca bez spadku wydajności poprzez optymalne zarządzanie energią. THE TRICK® aktywuje wytwarzanie potu jeszcze przed rozpoczęciem procesu przegrzania, dzięki czemu utrzymuje organizm w optymalnej temperaturze. Zaoszczędzona w ten sposób energia wpływa na podniesienie wydajności, z czego chętnie korzystają pasjonaci biegania i kolarstwa. Technologia THE TRICK® wykorzystuje szereg specjalistycznych rozwiązań X-BIONIC® z kluczowym ThermoSyphon®system na czele.

X-Bionic
X-Bionic