video-pause video-play
video-vol video-mute

Odzież skonstruowana przez naukowców, rekomendowana przez zwycięzców.

W 2002 roku prof. Bodo Lambertz wpadł na pomysł stworzenia bielizny termoaktywnej mającej wspomagać wydajność ludzkiego organizmu. Badania wykazały, że optymalna temperatura ciała, przy której wysiłek fizyczny jest najbardziej efektywny, to 37˚C. Nową ideę zrealizowano w laboratorium w Szwajcarii, a zakład produkcyjny umiejscowiono we Włoszech. Tak narodził się X-BIONIC. X-BIONIC to nie tylko bielizna, to także druga warstwa oraz szereg dodatków. Ten doskonały system technologii znalazł swoich miłośników zarówno wśród pasjonatów biegania, jak i kolarstwa. Nie trać zatem energii na termoregulację – pozwól, aby X-BIONIC Cię w tym wyręczył!

Nowa kolekcja marki X-Bionic

Filozofia X-Bionic

Dyrektor Bodo W. Lambertz zdecydował, że czas położyć kres wykorzystywaniu przestarzałych metod w produkcji odzieży funkcyjnej. Czy odzież dla sportowców może być tak innowacyjna, wydajna i przyszłościowa jak produkcja samochodów, nowoczesna medycyna czy podróże kosmiczne? Może, jeśli tylko przemyślimy nasze podejście do niej. W ciągu zaledwie 16 lat X-BIONIC® zrewolucjonizował świat odzieży termoaktywnej. Na początku pojawiła się innowacyjna skarpeta funkcyjna, dalej przyszła kolej na nowatorską kurtkę. Dla X-BIONIC rewolucja nie przeczy jednak ewolucji i marka wciąż udoskonala swe projekty.

X-BIONIC® SPHERE

X-BIONIC® SPHERE to nie tylko uosobienie pasji - to miejsce, w którym doświadcza się i świętuje zwycięstwa i sukcesy.  Aby je stworzyć, dwóch wizjonerów, kierowanych zamiłowaniem do przełomowych i innowacyjnych rozwiązań, połączyło swoje siły. Byli to: Mario Hoffmann - wpływowy słowacki inwestor, pomysłodawca ośrodka sportów wielofunkcyjnych oraz prof. Dr. Bodo Lambertz. Od 20 stycznia 2016 roku X-BIONIC® SPHERE sprawnie funkcjonuje jako jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie.


Nowa kolekcja marki X-Bionic

Kolarstwo

Z myślą o pasjonatach dwóch kółek, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, powstała linia BIKING. Efektywne chłodzenie, skuteczna izolacja oraz optymalna kompresja - wszystko po to, byś zostawił konkurencję daleko w tyle. Aby ochronić ciało rowerzysty przed licznymi otarciami powodowanymi długotrwałym kontaktem z siodełkiem, spodenki X-Bionic wyposażone zostały w specjalne, ergonomiczne wkładki, które maksymalnie zwiększają komfort jazdy. Twoją pasją jest kolarstwo szosowe? W sporcie pełnym rywalizacji ważnym atutem jest posiadanie technologicznej przewagi od samego początku. Skup się na drodze i pozwól naszej odzieży pomóc Ci w pobijaniu własnych rekordów. Preferujesz kolarstwo górskie? Zdobywaj najtrudniejsze i najbardziej niedostępne szlaki podczas górskich eskapad dzięki naszej odzieży i akcesoriom najwyższej klasy.  Poczuj satysfakcję po osiągnięciu najtrudniejszych celów!

POZNAJ TECHNOLOGIE:

Nowa kolekcja marki X-Bionic

3D BIONIC SPHERE® SYSTEM

Gwarantuje efektywną wentylację i chłodzenie w trakcie fizycznych aktywności. Kiedy przestajesz się pocić, specjalna struktura materiału izoluje przed zimnem i chroni przed wychłodzeniem organizmu. Oszczędza Twoją energię, wspierając organizm w utrzymaniu stałej temperatury ciała.

ISO SHOULDER®

Chroni okolice barków i ramion nawet przed najbardziej przenikliwym zimnem i wilgocią. Trójwymiarowa struktura materiału z kanałami powietrza tworzy skuteczną i niezawodną barierę izolacyjną w każdych warunkach atmosferycznych. 

THE AIR-CONDITIONING CHANNEL®

System kanałów wentylacyjnych, który w sposób ciągły odprowadza nadmiar wilgoci i ciepła. Umożliwia on oddychanie tym obszarom ciała, które zwykle mają utrudniony dostęp do cyrkulacji powietrza. 


Nowa kolekcja marki X-Bionic

X-BIONIC® Energy Accumulator®

W zależności od pogody, podczas wysiłku fizycznego w ekstremalnym zimnie lub cieple, organizm zużywa ogromne ilości energii. Według badań naukowych, do 97% naszej energii tracimy na termoregulację. Pozostaje nam więc zaledwie 3% energii na realizację upragnionych sportowych celów. Aby uzyskać dostęp do traconych 97%, X-BIONIC® Energy Accumulator® EVO wykorzystuje szereg technologii, które pomagają organizmowi w utrzymaniu stałej, optymalnej temperatury ciała. X-BIONIC® Energy Accumulator® EVO minimalizuje proces zużywanej przez organizm energii, zwiększając jego wydajność. 

Nowa kolekcja marki X-Bionic
Nowa kolekcja marki X-Bionic

Bieganie

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii przekroczysz granice własnej wydajności oraz wytrzymałości. Zarówno koszulki, jak i spodenki przeznaczone do biegania, skutecznie obniżają ryzyko przegrzania się organizmu. To rewelacyjne rozwiązanie, zwłaszcza w czasie cieplejszych, wiosenno-letnich miesięcy.


POZNAJ TECHNOLOGIE:


Nowa kolekcja marki X-Bionic

 3D-BIONICSPHERE® SYSTEM ON THE BACK

3D Bionic Sphere® to specjalna technologia, która eliminuje nieprzyjemną wilgoć i uczucie przegrzania, a także minimalizuje ryzyko wychłodzenia organizmu w trakcie odpoczynku i regeneracji.

                         SKIN NODOOR® 

Wskutek wzrostu temperatury ciała, włókna zawierające nieorganiczny składnik antybakteryjny, stopniowo uwalniają go w postaci jonów. Jony te tworzą środowisko niesprzyjające rozwojowi bakterii, zabezpieczając jednocześnie przed reakcjami alergicznymi i nieprzyjemnym zapachem.

 AIR COMPLEX ZONE®

Strefa AirComplex chroni szczególnie wrażliwe partie organizmu dzięki specjalnym kanałom, które przetwarzają nadmiar potu, zapewniając uczucie komfortu. 

37 CCR


Optymalna temperatura naszego ciała podczas wysiłku to 37 stopni C.  Podczas uprawiania sportu nasz organizm zużywa nawet do 97% energii żeby ją utrzymać. Wszystkie produkty X-Bionic zawierają opatentowane technologie, aby wesprzeć organizm w procesach termoregulacji. Dzięki temu więcej energii zostaje dla Ciebie!

Nowa kolekcja marki X-Bionic

NA ZIMOWE WYZWANIA:


Nowa kolekcja marki X-Bionic

X-BIONIC PATRIOT

Tylko produkty, które spełniają rygorystyczne warunki, zdobywając dziesiątki nagród i wyrazów uznania, zyskują serca tych, którym na funkcjonalności i niezawodności zależy najbardziej – profesjonalistów. Linii X-Bionic Patriot zaufali reprezentanci narodowych drużyn Francji, Szwecji, Włoch, Czech, Austrii, Niemiec, Rosji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Chin, Szwajcarii i Singapuru. Opatentowany system technologii zapewnia skuteczną ochronę przed niską temperaturą. Jednocześnie pozwala na dynamiczną wymianę powietrza, stwarzając stały, przyjemny klimat dla skóry. Już teraz poznaj kolekcję, która pozwoli Ci uprawiać ulubiony sport, niezależnie od panującej temperatury! 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ACCUMULATOR EVO

To propozycja dla tych, którzy cenią sobie unikatowy design – nawet w bieliźnie termicznej. Najnowsza kolekcja oferuje wyjątkowy total look w czarnej wersji kolorystycznej. Zawiera wszystkie niezbędne technologie, takie jak 3D Bionic Sphere i Skin Nodor, stanowiąc jednocześnie świetny zamiennik klasycznego, narciarskiego golfa. Jeśli zatem po dniu spędzonym na stoku, masz ochotę na relaks w górskim barze, możesz być pewny, że koszulka Accumulator EVO, sprawdzi się tam równie dobrze, jak na stoku.          

ZOBACZ KOLEKCJĘ

APANI

To kolekcja dla tych, którzy kochają naturalne materiały. Produkty APANI łączą w sobie niemal wszystkie rozwiązania technologiczne X-Bionic z naturalnym materiałem – wełną merino. W przypadku naturalnych materiałów istnieje ryzyko, że będą nasiąkać potem, przez co mogą stać się cięższe i nieprzyjemne do noszenia. Zastosowany w kolekcji Apani. 3D Bionic Sphere umożliwia odparowanie nadmiaru potu w strefach odpowiedzialnych za termoregulację. Wełna merino użyta w produktach APANI, pochodzi ze ściśle wyselekcjonowanych ferm owiec saksońskich, dodatkowo  zostaje poddana procesom uszlachetnienia, sprawiając, że jest wyjątkowo przyjemna w dotyku i nie drażni skóry. 

   

ZOBACZ KOLEKCJĘ

Nowa kolekcja marki X-Bionic
Nowa kolekcja marki X-Bionic