Ładuję...

X-BIONIC

Bielizna i odzież X-Bionic dla zwycięzców

W 2002 roku prof. Bodo Lambertz wpadł na pomysł stworzenia bielizny termoaktywnej, która będzie wspomagać wydajność ludzkiego organizmu. Badania wykazały, że optymalna temperatura ciała, przy której wysiłek fizyczny jest najbardziej efektywny, to 37˚C. Dopasowana do wymagań idea została opracowana w szwajcarskim laboratorium, z kolei zakład produkcyjny otwarto we Włoszech. Tak narodziła się firma X-BIONIC®, która zajmuje się produkcją ubrań, takich jak bielizna termoaktywna męska i damska do biegania. Wyjątkowa technologia znalazła miłośników zarówno wśród pasjonatów, jak i amatorów wielu dziedzin aktywności sportowych. Marka X-BIONIC® od lat nie ustaje w doskonaleniu swoich produktów i wciąż zadziwia środowisko nowymi rozwiązaniami.

Dyrektor Bodo Lambertz zdecydował, że czas położyć kres wykorzystywaniu przestarzałych metod w produkcji odzieży funkcyjnej. Dlaczego stroje termiczne dla sportowców nie miałyby być równie innowacyjne, wydajne i przyszłościowe, jak produkcja samochodów, nowoczesna medycyna czy podróże kosmiczne? Takie podejście marki X-BIONIC® do innowacyjnych technologii zaowocowało zrewolucjonizowaniem świata odzieży termoaktywnej. Na początku były to innowacyjne skarpety funkcyjne i kurtki, by po 16 latach produkcja sięgała zaawansowanej bielizny szwajcarskiej dla początkujących i zaawansowanych dla sportowców. Dla markiX-BIONIC® rewolucja nie przeczy ewolucji, dlatego marka nie ustaje w opracowywaniu kolejnych technologii.

Marka X-Bionic od lat udowadnia, że warto poszerzać horyzonty.

POZNAJ TECHNOLOGIE MARKI: SZWAJCARSKA BIELIZNA I STROJE TERMICZNE

 

Firma X-Bionic zapewnia pierwszorzędny komfort treningu.

Technologie marki X-BIONIC® mają za zadanie maksymalnie wspierać wydajność organizmu w trakcie wysiłku. Ich niezwykła skuteczność i zapewniany przez nie podczas treningu komfort sprawiły, że termoaktywna bielizna damska i męska do biegania X-BIONIC® stała się ulubionym wyborem biegaczy, kolarzy, narciarzy, a także pasjonatów wielu innych sportów i aktywności. Najważniejszym celem marki jest utrzymanie temperatury ciała na optymalnym poziomie 37˚C. Aby zachować taką temperaturę w trakcie wysiłku fizycznego, ludzki organizm wydatkuje nawet 97% energii. Misją X-BIONIC® jest maksymalne wsparcie procesu termoregulacji tak, by przeznaczoną na niego energię spożytkować w jak najbardziej efektywny sposób. Marka, opierając się na analizie funkcjonowania każdego elementu ludzkiego ciała, opracowała niezwykle zaawansowane technologie X-BIONIC® Energy Accumulator®, które mają za zadanie:

  • chłodzić lub ogrzewać organizm w zależności od panujących warunków atmosferycznych,
  • efektywne odprowadzać pot,
  • ochraniać przed wychłodzeniem w trakcie odpoczynku,
  • zapewniać maksymalny komfort i eliminowa.ć bolesne otarcia.

W tym celu stworzono rozwiązania działająco zarówno całopowierzchniowo, jak i punktowo w newralgicznych obszarach, które pracują we właściwy dla siebie sposób.

Marka X-BIONIC® – coraz więcej innowacji

Podstawą technologii X-BIONIC® jest opatentowany przez firmę 3D Bionic Sphere®system. Eliminuje on nieprzyjemną wilgoć i uczucie przegrzania oraz minimalizuje ryzyko wychłodzenia w trakcie odpoczynku. Jego najnowsza wersja to ThermoSyphon®system. Udoskonalona struktura wewnętrznych i zewnętrznych kanałów chłodzących odprowadza pot, gwarantując przy tym komfort termiczny. The Air-Conditioning Channel® to system kanałów wentylacyjnych, który w sposób ciągły odprowadza nadmiar wilgoci i ciepła. Umożliwia on oddychanie obszarom ciała, które zwykle mają utrudniony dostęp do cyrkulacji powietrza. Z kolei strefa Air Complex Zone® chroni szczególnie wrażliwe partie organizmu. Jest to możliwe dzięki specjalnym kanałom, które przetwarzają nadmiar potu, w efekcie gwarantując sportowcom komfort. Ponieważ wewnętrzna część uda jest mniej reaktywna pod względem zimna, w tym obszarze firma X-BIONIC® stosuje technologię Innerlap Airconditioning Zone®. Ta drobno pleciona siatka o zerowej izolacji początkowo chłodzi ciało za pomocą wymiany powietrza, a później odprowadza pot do systemu, który go odparowuje.

Najnowsza kolekcja marki X-Bionic - dla Ciebie.

SweatTraps® to system zbierania potu, który przechwytuje wilgoć z newralgicznych punktów ciała i oddziela ją od skóry za pomocą technologii Evaporation Surface Expander™. Dzięki temu nie dochodzi do przegrzania organizmu. Z kolei technologia, która radzi sobie z problemem potu na większych powierzchniach ciała, to Intercooler. Jest to konstrukcja 3D zbierająca pot i utrzymująca go bezpośrednio na skórze, by umożliwić mu wyparowanie. Ta sama technologia zapewnia izolację mięśni podczas odpoczynku, chroniąc je przed wychłodzeniem. Tego typu bielizna utrzymująca ciepło okaże się idealna podczas chłodniejszych dni.

Z kolei Skin NoDoor® wykorzystuje tkaninę zawierającą włókna z nieorganicznym składnikiem antybakteryjnym uwalniającym się w postaci jonów – dzięki temu powstaje środowisko niesprzyjające rozwojowi bakterii. Technologia ta niweluje przykry zapach i zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii do minimum.

ISO SHOULDER® chroni okolice barków i ramion przed zimnem i wilgocią. Trójwymiarowa struktura materiału z kanałami powietrza tworzy skuteczną i niezawodną barierę izolacyjną w każdych warunkach atmosferycznych. Z kolei elementy ISO PADS zapewniają większą powierzchnię izolacyjną. Dzięki temu zabezpieczają przed wyziębieniem najważniejsze organy organizmu.

Partialkompression® wykorzystuje mechanizm zmiennej kompresji do wywarcia delikatnego nacisku na skórę, zmniejszając w ten sposób wibracje. Jednocześnie poprawia dostarczanie tlenu i składników odżywczych do mięśni, umożliwiając ich szybszą regenerację.

Męska i damska kolekcja marki X-Bionic to najwyższej jakości odzież termoaktywna.

Marka X-Bionic to unikatowe technologie, które wpływają na pełen komfort ćwiczeń.

WYBIERZ SWOJĄ LINIĘ X-BIONIC:

 

X-BIONIC® TWYCE

Produkty z serii X-BIONIC® TWYCE mają powiększony do 200% system termoregulacji ThermoSyphon®. Dzięki temu jeszcze bardziej maksymalizują chłodzenie i pozwalają skutecznie oszczędzać energię podczas dłuższego wysiłku. Zaprojektowano je głównie z myślą o sportowcach rywalizujących na długich dystansach. Strefa chłodzenia X-BIONIC® TWYCE umieszczona została obwodowo względem systemu 3D Bionic Sphere®.  Znacznie przyczynia się ona do powiększenia powierzchni odprowadzającej pot. Jednocześnie specjalna tkana struktura pochłania pot z systemu 3D Bionic Sphere® i uwalnia go na zewnątrz. Linia jest produkowana w technologii Retina®, która zapewnia precyzyjne rozmieszczenie stref technicznych i niebywały komfort użytkowania dający poczucie drugiej skóry, co jest niezwykle istotne podczas długotrwałego wysiłku.

X-BIONIC® ENERGIZER

X-BIONIC® ENERGIZER jest linią skierowaną do osób, które pragną osiągać jeszcze więcej w ulubionym sporcie. Bielizna ENERGIZER skutecznie optymalizuje gospodarkę termalną, ochładza skórę w trakcie pocenia i ogrzewa, gdy działa na nią nieprzyjemny chłód. X-BIONIC® ENERGIZER korzysta w tym celu z wielu zaawansowanych technologii, takich jak systemy regulujące temperaturę i wilgotność 3D Bionic Sphere® i ThermoSyphon®, szybko transportujące wilgoć kanały oraz intensywnie odprowadzające pot obszary Sweat Traps®, zaawansowany system Air-Conditioning Channel® oraz zoptymalizowane wentylacyjnie strefy AirComPlex-Zone. Tegoroczne propozycje posiadają również wiele innych rozwiązań zapewniających pełen komfort i ochronę przed negatywnymi skutkami przegrzania lub wychłodzenia organizmu.

Odzież termoaktywna X-Bionic zapewni maksymalny komfort.
Stawiając na innowacje, marka X-Bionic stale się rozwija.
 

EFFEKTOR®

Linia oferuje specjalistyczne produkty dla biegaczy i kolarzy maksymalizujące wydajność i podnoszące efekty dzięki zastosowaniu kluczowych innowacji nowej generacji odzieży X-BIONIC 4.0. EFFEKTOR® wykorzystuje system ThermoSyphon® wspierany przez technologię Partialkompression®, podkładki ISO, które chronią organy przed wychłodzeniem, czy obszary wyłapywania potu SweatTraps®. W produkcji zastosowano technologię Retina® zapewniającą wysoką gęstość splotu i precyzyjny transfer elementów technicznych.

X-BIONIC® INVENT 4.0

To komfortowe modele bielizny skierowane do pasjonatów biegania, kolarstwa i innych sportów, w których element termoregulacji jest kluczowy. Świetnie sprawdzą się nawet w trakcie trekkingu. W bieliźnie INVENT zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, z których słynie marka X-BIONIC®. Są to, między innymi, System 3D Bionic Sphere®, strefy wychwytywania potu SweatTraps®, elementy ISO zabezpieczające wrażliwe miejsca przed wychłodzeniem oraz wewnętrzne i zewnętrzne strefy wentylujące.

THE TRICK®

Zadaniem linii jest zwiększenie mocy sportowca bez spadku wydajności poprzez optymalne zarządzanie energią. THE TRICK® aktywuje wytwarzanie potu jeszcze przed rozpoczęciem procesu przegrzania, dzięki czemu utrzymuje organizm w optymalnej temperaturze. Zaoszczędzona w ten sposób energia wpływa na podniesienie wydajności, z czego chętnie korzystają pasjonaci biegania i kolarstwa. Technologia THE TRICK® wykorzystuje szereg specjalistycznych rozwiązań X-BIONIC® z kluczowym ThermoSyphon®system na czele.

X-Bionic - kolekcja dla niej.
X-Bionic - kolekcja dla niego

Wczytaj czat