xsocks

X-SOCKS

Jesteśmy stworzeni do chodzenia boso

Gdy nieco ponad dekadę temu, profesor Bodo Lambertz rozpoczął badania nad optymalnym środowiskiem dla pracy ludzkich stóp, nikt nie podejrzewał, że uda mu się stworzyć produkt idealny. Z roku na rok udoskonalał i opracowywał nowe technologie, mające na celu utrzymanie stopy w suchości – tak jak chciała tego natura. Dziś skarpety X-SOCKS są podstawowym i niezawodnym wyborem sportowców z całego świata.

Z małego laboratorium w Szwajcarskiej miejscowości Wollerau, firma w imponującym tempie wyrosła na wiodącego producenta technicznych skarpet. Następnie przy współpracy z włoskimi producentami, w Asoli stworzono jedną z najnowocześniejszych europejskich manufaktur. Skarpety X-SOCKS są najlepszym połączeniem szwajcarskiej precyzji i włoskiej jakości. Dowód na to stanowi ponad 300 międzynarodowych nagród przyznanych produktom X-SOCKS.

 

Technologie X-SOCKS

X-SOCKS wykorzystuje szereg unikatowych technologii, które gwarantują komfort i niezawodność podczas użytkowania w różnych warunkach. Dlatego chętnie sięgają po nie zarówno biegacze, jak i kolarze, narciarze oraz miłośnicy wielu innych dyscyplin, w tym trekkingu.

Podstawę technologii wykorzystywanych w produktach X-SOCKS stanowi zaawansowany system kanałów wentylacyjnych, dzięki którym stopa jest odpowiednio wentylowana i pozostaje sucha nawet przy stosowaniu bardzo dopasowanego obuwia. Główny system kanałów wentylacyjnych wspomagany jest systemem poprzecznym, który pomaga regulować temperaturę podstawy stopy oraz odprowadza wilgoć i przegrzane powietrze z okolic podbicia.

Kolejnym unikalnym rozwiązaniem X-SOCKS jest opaska X-Cross Bandage - utkana z włókien AirDens konstrukcja niwelująca ocieranie i stabilizująca okolice kostki bez ograniczania swobody ruchów.

Bardzo ciekawy element stanowią także ochraniacze X-SOCKS, m.in. wykonany z włókien Robur ochraniacz ścięgna Achillesa, który amortyzuje wstrząsy zapobiegając jednocześnie nadwyrężeniu i otarciom oraz ochraniacze nasady palców, podbicia, kostki i pięty, które skutecznie chronią miejsca narażone na duży nacisk i otarcia.

X-SOCKS wykonane są ze specjalnego materiału wykorzystującego technologię SkinNodor, która zapobiega powstawaniu przykrego zapachu i chroni przed reakcjami alergicznymi. Sekret tkwi w specjalnym, nieorganicznym i antybakteryjnym składniku włókna, który pod wpływem ciepła, stopniowo uwalnia się w postaci jonów hamujących proces powstawania szkodliwych mikroorganizmów.

Efekt wykorzystania tak zaawansowanych technologii to rewelacyjna oddychalność i niebywała termoregulacja. Skóra pozostaje sucha i jest doskonale chroniona przed otarciami. Dowodem na skuteczność i najwyższą jakość produktów są wyniki niezależnych testów przeprowadzonych przez szwajcarski instytut EMPA oraz certyfikat Swiss Army, a także liczne nagrody dla marek X-SOCKS i X-BIONIC.


X-Socks

POCZUJ KOMFORT X-SOCKS: