Ładuję...

Jak dbać o śniegowce UGG i jak je wyczyścić?

Odpowiednie dbanie o zimowe buty przedłuża ich żywotność i sprawia, że świetnie wyglądają nawet po kilku latach ich używania. Marki premium stawiają na jakość – jeśli zatem poświęcisz trochę czasu na wyczyszczenie i impregnację obuwia, masz pewność, że śniegowce na długo zagoszczą w Twojej zimowej garderobie. UGG to marka, która jest znana na całym świecie – swoją parę ma nie tylko Cher czy Rihanna, ale też Selena Gomez, Katie Holmes i Hailey Bieber. Za sprawą ponadczasowej wygody śniegowce UGG wpisują się w gusta wszystkich kobiet.

SPRAWDŹ NOWOŚCI UGG

Damskie śniegowce UGG

Czy śniegowce UGG można prać w pralce?

Delikatna faktura materiału, choć niesamowicie wytrzymała, nie nadaje się do prania w pralce ani do prania w pralni chemicznej. By nadal cieszyć się wyjątkowymi właściwościami swoich butów, musisz poświęcić im trochę czasu i starannie się nimi zająć.

Najlepszy sposób na odświeżenie śniegowców UGG

Zastanawiasz się, czym czyścić buty UGG? Najlepiej zastosować UGG Cleaning Kit. Są to środki dedykowane tej marce butów i gwarantują najbezpieczniejsze oczyszczenie, odświeżenie i impregnację butów.

Buty UGG – z czego są zrobione?

UGG to marka, która skupia się na produkowaniu trwałych i uniwersalnych śniegowców. Znana jest ona głównie z doświadczenia, którego dostarcza swoim klientom podczas każdego dnia zimy. Dzięki pełnemu komfortowi i wsparciu stopy czujesz się tak, jak chcesz się czuć. Jest to możliwe za sprawą wyjątkowych materiałów, z których wykonane są buty UGG. Owczą skórę, wełnę i zamsz UGG wyróżnia znakomita jakość. Mogą one jednak przysporzyć nieco problemów, gdy zadajesz sobie pytanie: jak wyczyścić buty UGG z soli, wody lub błota?

Impregnacja śniegowców UGG jest bardzo ważna.

Jak wyczyścić buty UGG z plam po wodzie i błocie

Kiedy kupujesz swoją pierwszą parę butów UGG, chcesz ją nosić wszędzie. Wyjątkowo miękkie, ciepłe i wygodne buty, choć idealnie do Ciebie pasują, podczas wspólnych wyjść są narażone na wiele czynników, które mogą odbić się na tym, jak wyglądają, a w dłuższej perspektywie – na właściwościach, jakie posiadają. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie w przypadku ich zamoczenia przez deszcz lub śnieg. Jeśli wrócisz do domu, a buty są nadal mokre – zwilż je całe wilgotną szmatką, by uniknąć powstania nieestetycznej linii wodnej.

Czasem jednak nie masz możliwości, by tak szybko zareagować. W takim przypadku, gdy tylko wrócisz od domu, wytrzyj mokre miejsca suchą szmatką, wypchaj buty zwiniętymi ręcznikami papierowymi i pozostaw do wyschnięcia z dala od źródeł ciepła. Znacznie łatwiej jest usunąć z butów ślady z błota. Wystarczy poczekać, aż wyschną one całkowicie, po czym usunąć go jak najwięcej. Następnie możesz użyć środka do czyszczenia zamszu bądź innego materiału, z którego wykonane są Twoje śniegowce UGG.

Damskie śniegowce UGG

Jak wyczyścić buty UGG z soli?

Deszcz, śnieg i błoto to tylko niektóre z zagrożeń, które mogą wpłynąć na wygląd Twoich butów. Czarne śniegowce UGG Classic Short II lub beżowe Classic Ultra Mini mogą stracić swój oryginalny kolor pod wpływem soli, która zostawi na nich niechciany biały odcień. Jeśli na butach są ślady po wodzie i soli, najpierw zajmij się plamami z wody, a następnie, jak buty już wyschną, przystąp do wyczyszczenia butów UGG z soli. Zrobisz to z pomocą roztworu wykonanego 50/50 z octu i wody. Za pomocą szmatki nanieś go na plamy z soli i spłucz z pomocą szmatki zamoczonej w wodzie. Dodatkowo osusz miejsce suchą szmatką i pozostaw do wyschnięcia.

Buty UGG – impregnacja

Podczas impregnowania również musisz zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest Twoja para obuwia. Dzięki temu możesz postępować tak, by jej nie zniszczyć. Podczas impregnacji damskich śniegowców UGG dobrze sprawdzą się dedykowane danemu materiałowi spreje. Jeśli martwisz się, że samodzielne czyszczenie lub impregnacja uszkodzą śniegowce, możesz oddać je do profesjonalisty, by odpowiednio się nimi zajął.

SPRAWDŹ INNE ZIMOWE ARTYKUŁY

Modne damskie kurtki narciarskie
Jak dbać o wełniane swetry
Stylizacje z damskimi swetrami

Wczytaj czat