Ładuję...

Bogner - historia spodni

Bogner - historia kultowych spodni


Z obcasami lub bez, na boisku lub czerwonym dywanie – leginsy stanowią najwygodniejszą i najbardziej uniwersalną formę podkreślenia kobiecości. Przez długi czas były najczęstszym wyborem kobiet na zimowych stokach. Obecnie przeżywają swoją drugą młodość!

Wychodząc naprzeciw potrzebom

 

Na początku spodnie narciarskie produkowane były z ciężkiej gabardyny, układając się w kształt klina powiewającego na wietrze. Taki materiał i krój nie sprzyjał wygodzie użytkowniczek, co było głównym argumentem Marii Bogner, która postanowiła dokonać rewolucji w świecie mody narciarskiej. Aby tego dokonać, wprowadziła ściągacze jako wykończenia nogawek. Był to pierwszy krok do powstania, kultowych już teraz, narciarskich leginsów Bogner. 

Współpraca z Najlepszymi


W 1950 roku Bogner podjął współpracę z domem mody Bianchini-Férier. Zaowocowało to wprowadzeniem kluczowych innowacji do leginsów narciarskich. Stworzono nowy, rozciągliwy, wełniany nylon, znany jako "Fantastiss", który był nie tylko wodoodporny, ale także wystarczająco elastyczny, aby podkreślić kobiecą figurę. 

Uwielbiane przez gwiazdy

Połączenie unikalnego kroju i funkcjonalnej tkaniny sprawiło, że leginsy narciarskie Bogner szybko stały się międzynarodową sensacją. Od 1960 roku, spodnie narciarskie zostały oficjalnie nazywane "Bogners”. Od tej pory wszyscy – począwszy od gwiazd Hollywood, skończywszy na tych, którzy po prostu cenili sobie połączenie mody i funkcjonalności na stoku, przybywali do sklepów po parę nowych, eleganckich i seksownych spodni narciarskich.

Dzisiaj spodnie narciarskie Bogner występują już w wielu nowoczesnych kolorach, nadając się do noszenia nie tylko na stokach narciarskich. Idealnie sprawdzą się zarówno do uprawiania sportów zimowych, jak i w bardziej formalnych sytuacjach. Koniecznie zobacz kolekcję tych wyjątkowych, kultowych spodni, które do dziś stanowią podstawę garderoby tysiąca kobiet na całym świecie. 

Wczytaj czat