Ładuję...

Kurtka puchowa Perfect Moment

Jak dbać o kurtki puchowe?

Wśród zimowych okryć wierzchnich na wyróżnienie w każdym sezonie zasługują kurtki puchowe. Zachwycają swoimi walorami - miękkie, elastyczne i ciepłe, gwarantują utrzymanie temperatury ciała na stałym poziomie. Cenny skarb, jakim jest puch, charakteryzuje się niebywałymi właściwościami wodoodpornymi i wiatroodpornymi, jest lżejszy od pierza i zapewnia większy komfort podczas użytkowania odzieży. Jeśli posiadasz w swojej szafie kurtki wykonane z gęsiego puchu, dowiedz się jak najlepiej je pielęgnować. Dzięki praniu, suszeniu i przechowywaniu ubrań w odpowiedni sposób, będziesz cieszyć się nimi dłużej. 

pranie kurtek puchowych

Jak prać kurtkę puchową?

Kluczem do odświeżenia i utrzymania naturalnych właściwości puchowych ubrań jest odpowiednia ich konserwacja. W tej kwestii nie musisz się niczego obawiać. Gwarancją sukcesu będzie zawsze zapoznanie się z zaleceniami producenta odzieży. Proces prania wygląda na ogół w następujący sposób:

1. Opróżnij kieszenie i pozapinaj wszystkie zamki. To samo dotyczy wszelkich rzepów, nap i guzików.

2. Pierz przy pomocy delikatnego płynu piorącego lub dedykowanego detergentu do czyszczenia odzieży puchowej.

3. Jeśli masz problem ze zmieszczeniem kurtki, kamizelki lub spodni w pralce namocz je wstępnie i delikatnie ściśnij. Dzięki tej czynności pozbędziesz się nadmiaru powietrza nagromadzonego w komorach magazynujących puch. W rezultacie odzież straci na swojej objętości i z łatwością da się włożyć do bębna pralki.

4. Temperatura prania to 30 lub maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Informacje o sugerowanej temperaturze znajdziesz na metce produktu.

5. Ustaw delikatny program prania. Najlepiej cykl prania ręcznego lub odzieży wełnianej.

6. Pamiętaj, by dokładnie wypłukać pozostałości detergentu. Pojedyncze płukanie może okazać się niewystarczające. Obserwuj zmniejszającą się ilość piany w pralce. W razie konieczności powtórz kilkukrotnie płukanie.

suszenie kurtek puchowych

Suszenie kurtki puchowej

Ostatnią czynnością jest dokładne suszenie. Puch nie znosi wilgoci. Najskuteczniej będzie jeśli posłużysz się na bębnową suszarką ustawioną na temperaturę jaką sugeruje producent. Jeśli nie masz takiej możliwości, rozłóż ją płasko na suszarce w przewiewnym i możliwie jak najcieplejszym miejscu. Susząc w ten sposób musisz pamiętać, by co jakiś czas ją strząsnąć i oklepać. Dzięki temu unikniesz niepożądanego efektu zbijania się wypełnienia. We właściwie wysuszonej kurtce puch powinien być równomiernie rozłożony na całej jej powierzchni. Ewentualne miejsca, w których zebrał się jego nadmiar muszą zostać szybko rozbite. W tym przypadku pomogą delikatne uderzenia dłoni, dzięki którym pozbędziesz się nadmiernie nagromadzonego puchu.

przechowywanie kurtek puchowych
przechowywanie kurtek puchowych

Gdzie powinno się przechowywać odzież puchową?

Pielęgnacja odzieży puchowej to nie tylko odpowiednie pranie i suszenie. Warto zwrócić uwagę także na prawidłowe przechowywanie odzieży, szczególnie gdy po zimowym sezonie nie będziemy używać jej przez dłuższy czas. Kurtki z puchu powieś na wieszaku w dużym bawełnianym pokrowcu lub przechowuj luźno rozłożone w dużym kartonie. Nie przygniataj odzieży ciężkimi przedmiotami i przechowuj ją w suchym miejscu. 

SPRAWDŹ PODOBNE ARTYKUŁY:

trendy na stoku
Dolomite

Wczytaj czat