Ładuję...

Tasty Stories - Dr Irena Eris

video-pause video-play
video-vol video-mute

TASTY STORIES - historie opowiedziane smakiem

Słony oscypek, słodki miód, kwaśny cydr, gorzkie piwo i sandacz umami – feeria smaków, produktów i dań, stanowiących o różnorodności i bogactwie kulinarnym regionów, z których pochodzą. Nie wolno jednak zapomnieć o najważniejszym źródle smaku, czyli ludziach – ich umysłach, sercach i życiowych historiach. To oni uprawiają, hodują, produkują, czy wreszcie - gotują. To oni są bohaterami historii opowiedzianych smakiem „Tasty Stories”.

TASTY STORIES to nowy projekt kulinarny zainicjowany przez Hotele SPA Dr Irena Eris. To historie opowiedziane smakiem przez producentów i szefów kuchni, które znajdą swój finał w kompozycjach dań zaserwowanych podczas wyjątkowych przyjęć.  Każda z wypraw zakończy się ekskluzywną kolacją przygotowaną w niecodziennych okolicznościach przez wybitnych szefów kuchni. 16 września 2017 odbędzie się Kolacja Flora i Fauna w Krynicy-Zdroju, a  22 października Kolacja Sielanka na Wzgórzach Dylewskich. 

Poznaj szefów kuchni 

 

Janusz Myjak

Gospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój od przeszło 10 lat. Jest laureatem wielu konkursów. W 2016 roku został uznany za Szefa Kuchni Regionu Południowego (Małopolska/Śląsk) w konkursie Poland 100 Best Restaurants, a restauracja Szósty Zmysł, którą prowadzi, była wielokrotnie nagradzana symbolem trzech widelcy (Grand Award). Zaś w przewodniku Gault&Millau została uhonorowana jedną czapką kucharską. Od kilku lat Janusz Myjak prowadzi Akademię Gotowania w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój. Nie stroni od nieoczywistych połączeń, wykorzystując nierodzime produkty do wzbogacenia polskich przepisów. Bliska jest mu również kuchnia włoska i francuska, lecz nic nie zastąpi polskich produktów sezonowych z okolic Krynicy – jak sery owcze, oscypek, jagnięcina czy rydze. 

Jacek Grochowina

Od 2012 roku Szef Kuchni oraz właściciel wielokrotnie wyróżnianej stołecznej Restauracji Nolita. Pasjonat i perfekcjonista. Jego kuchnia jest kreatywną interpretacją klasycznej kuchni francuskiej z wykorzystaniem sezonowych produktów. Bardzo często sięga po składniki z kuchni orientalnej.  Współpracuje z najlepszymi dostawcami i pasjonatami takimi jak on, używa tylko najwyższej klasy składników, bo jak twierdzi dobry produkt w odpowiednich rękach jest gwarancją dań na najwyższym poziomie. Na początku swojej kariery kulinarnej przez pięć lat pracował w legendarnym hotelu Ritz w Londynie. Odbywał liczne staże m. in. u Erica Chavota czy Michela Roux Jr Le Gavroche. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, laureat nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuki Kulinarnej Annual Award of Excellence. Uwielbia podróżować, bo wtedy nabiera dystansu i odświeża głowę.

Marcin Filipkiewicz

Od 2002 Szef Kuchni w hotelu Copernicus, sieci Relais&Chateaux. W 2017 otrzymał tytuł Prix au Chef de L’Avenir. W 2015 r został nominowany do Szefa Roku Gault&Millau Polska i otrzymał tytuł szefa roku Gault&Millau Polski Południowej. Miał zaszczyt gotować dla wielu koronowanych głów, dostojników kościelnych, polityków i artystów. Fundamentem jest dla niego kuchnia włoska oraz francuska. Ceni również polską tradycję. Przy pomocy nowoczesnych technik oraz innowacyjnego myślenia o gotowaniu, stara się odejść od stereotypów dotyczących naszej rodzimej kuchni. Podziwia mistrzów klasycznej kuchni jak Alain Ducasse’a oraz kulinarnych rewolucjonistów w stylu fusion: Granta Achatza z restauracji Alinea w Chicago i Petera Gilmore’a z restauracji Quay.

Jeszcze więcej smacznych historii

Pieczona jagnięcina, wędzone pstrągi, suszone śliwki i fermentowane warzywa? A może owcze sery, doskonała wołowina i pachnące bochny chleba? Kulinarne podróże cyku Tasty Stories przeniosą nas do Beskidu Sądeckiego - krainy winnic, sadów i rwących potoków pełnych wybornych ryb oraz do regionu Warmii i Mazur - magicznej krainy jezior, miejsca gdzie polska tradycja kulinarna spotyka się z nowoczesnością. Posłuchaj więcej smacznych historii i już teraz zajrzyj na DrIrenaErisTastyStories.com  

Wczytaj czat