Marka Dolomite

Obuwie trekingowe Dolomite

Marka Dolomite – buty idealne w góry

Dolomite to marka z ponad stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości obuwia i odzieży outdoorowej. Korzenie firmy znajdują się w północno-wschodniej części Włoch, w górskim paśmie zwanym Dolomitami. Majestat gór i ich unikatowe szczyty są jak bezcenne arcydzieła o wysublimowanej urodzie. Stanowią one nieustanną inspirację dla marki Dolomite, która stale się rozwija i otwiera się na coraz to szersze horyzonty.

Fabryka firmy obuwniczej Dolomite rozpoczęła działalność w 1897 roku. Giuseppe Garbuio, który miał wtedy zaledwie 17 lat, otworzył sklep o nazwie Fabbrica Scarpe Montello. W 1954 roku w buty Dolomite wyposażona była włoska wyprawa, która wyruszyła na podbój K2 w Himalajach. Wielkie ekspedycje dały marce międzynarodową sławę. Doświadczenie i wiedza zdobyte podczas wypraw są widoczne we wszystkich modelach butów Dolomite.

Marka Dolomite łączy design z funkcjonalnością.

Crafted to Perform – buty Dolomite

Wraz z sukcesem sportowym marka Dolomite zaczęła zdobywać duże międzynarodowe nagrody za wzornictwo. Wśród nich znajduje się prestiżowe Compasso d′Oro, który Dolomite wygrał dwukrotnie w 1957 i 1967. Wielkie wyprawy na górskie szlaki odcisnęły swoje piętno nie tylko na historii alpinizmu, ale również miały wpływ na ogromną wiedzę dotyczącą produkcji i projektowania obuwia. Stałe rozwijanie pasji prowadzi do powstawania nowych inspiracji i technologii, z których znana jest marka Dolomite. Dąży ona również do maksymalizacji zrównoważonego charakteru produktów – bez uszczerbku na ich jakości i wydajności. Dzięki połączeniu wyjątkowego designu z ponadczasowym komfortem i włoską precyzją, buty Dolomite, zarówno damskie, jak i męskie, to ikony górskich wędrówek. Nie oznacza to jednak, że ubierzesz je tylko na alpejski szlak. Dzięki wszechstronności technicznej i uniwersalności projektu, buty Dolomite zapewnią pierwszorzędny komfort również w mieście. Wyjątkowa inspiracja poprzednimi wyprawami pozwala na nowo zinterpretować doświadczenia alpinistów i przenieść je na współczesne, miejskie życie. Połączenie dziedzictwa z funkcjonalnością sprawdzi się w każdych, nie tylko w górskich, warunkach.

Buty Dolomite to ikona górskich wędrówek.
Buty Dolomite wykonane z gore-texu to gwarancja jakości.

Technologia butów Dolomite

GORE-TEX® - jest to bardzo lekka i cienka membrana umieszczana między materiałem wierzchnim a podszewką. Buty Dolomite — damskie i męskie, wykonane z GORE-TEX® są wodoodporne, a jednocześnie zachowują właściwości oddychające. Tkaniny gore-texowe chronią ciało przed deszczem i wiatrem i umożliwiają wydajne odprowadzanie pary wodnej (potu) w kierunku od ciała na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki temu, że na każdy cm2 membrany przypada 1,4 miliardów mikroskopijnych porów. Są one około 700 razy większe od cząsteczek pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się na powierzchni skóry, ale ulega odparowaniu poprzez membranę.

VIBRAM ARCTIC GRIP® to najnowsza technologia stosowana w podeszwach obuwia zimowego i najbardziej zaawansowany system stworzony przez VIBRAM® na warunki zimowe. Gwarantuje jeszcze lepszą niż dotąd przyczepność na powierzchni lodu – zwłaszcza mokrego. Główną rolę w tej technologii odgrywa kauczuk bez metalowych dodatków.

VIBRAM® VI-LITE to lekka warstwa amortyzacji, która zapewnia optymalny rozkład ciśnienia w podeszwie. Ma lepsze właściwości amortyzujące niż standardowa pianka EVA. Technologia ta jest stosowana w podeszwach o różnym wyglądzie i przeznaczeniu. Zapewnia optymalną równowagę między lekkością a wytrzymałością – idealnie sprawdzi się zarówno podczas krótkich wyjść na miasto, jak i na dłuższych dystansach podczas spacerów.

Dolomite Anatomic System Light (DAS Light) to ekskluzywny system opracowany przez markę Dolomite. Składa się z anatomicznej wkładki, która zapewnia wygodę i perfekcyjne dopasowanie, ale też ułatwia chodzenie i zmniejsza zmęczenie. Poprawia również postawę i zapewnia większą stabilność oraz równowagę.

Primaloft Insulation Eco – materiał izolacyjny, który zapewnia komfort termiczny i wodoodporność. Oddychająca, lekka, trwała tkanina wykonana jest w 90% z recyklingu.

Nowa kolekcja butów Dolomite