Obuwie Dolomite dostępne także w S'porotifno

Obuwie trekingowe Dolomite

Dolomite to marka o ponad stuletnim doświadczeniu w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości obuwia i odzieży outdoorowej. Korzenie firmy znajdują się w północno-wschodniej części Włoch, w górskim paśmie zwanym Dolomitami. Majestat gór i ich unikalne, nieskażone szczyty są jak bezcenne arcydzieła o wysublimowanej urodzie, które są nieustanną inspiracją dla marki. Fabryka obuwia Dolomite rozpoczęła działalność w 1897 roku. Giuseppe Garbuio, który miał wtedy zaledwie 17 lat, otworzył sklep o nazwie Fabbrica Scarpe Montello. W 1954 roku, gdy włoska wyprawa wyruszyła na podbój K2 w Himalajach - jednym z najniebezpieczniejszych szczytów na świecie - zostały one wyposażone w buty Dolomite. Wielkie ekspedycje dały marce międzynarodową sławę. Doświadczenie i unikalna wiedza zdobyta podczas wypraw jest widoczna w kolekcjach Dolomite.

Wraz z sukcesem sportowym, marka zaczęła zdobywać duże międzynarodowe nagrody za wzornictwo. Wśród nich prestiżowe Compasso d′Oro, który Dolomit wygrał dwukrotnie w 1957 i 1967. Z ponad stuletnią historią w produkcji i projektowaniu obuwia na górskie szlaki i wielkie wyprawy, które odcisnęły piętno w historii alpinizmu, marka może cieszyć się wyjątkowym bogactwem wiedzy, która wykorzystywana jest, by rozwijać nowe technologie. Połączenie jakości, komfortu, wydajności i włoskiego stylu sprawia, że produkty tej marki stają się ikonami w swojej dziedzinie. Każdy, kto decyduje się na produkty Dolomite, doświadcza pięknego designu, bez uszczerbku dla jakości i wydajności produktu.

Obuwie Dolomite w Sportofino
Obuwie Dolomite w Sportofino

TECHNOLOGIA BUTÓW DOLOMITE

  • GORE-TEX® - jest to bardzo lekka i cienka membrana umieszczana między materiałem wierzchnim a podszewką. Produkty zawierające GORE-TEX® są wodoodporne, a jednocześnie zachowują właściwości oddychające. Tkaniny gore-texowe chronią ciało przed deszczem i wiatrem i umożliwiają wydajne odprowadzanie pary wodnej (potu) w kierunku od ciała na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki temu, że na każdy cm2 membrany przypada 1,4 miliardów mikroskopijnych porów. Są one około 700 razy większe od cząsteczek pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się na powierzchni skóry, ale ulega odparowaniu poprzez membranę.
  • Podeszwa VIBRAM®, dzięki połączeniu funkcjonalnej konstrukcji i wyjątkowego kauczuku, zapewnia duży komfort i wysoką jakość.
  • VIBRAM® VI-LITE to lekki związek, który pomaga zapewnić optymalny rozkład ciśnienia w podeszwie. Oferuje ulepszone właściwości amortyzujące, w stosunku do standardowej podeszwy EVA. Jest stosowany w podeszwach o różnym wyglądzie i przeznaczeniu. Korzyści: optymalna równowaga lekkości i wytrzymałości, idealna na ciężkie warunki i lekkie spacery.
  • VIBRAM ARCTIC GRIP® to najnowsza technologia stosowana w podeszwach obuwia zimowego i najbardziej zaawansowany system stworzony przez VIBRAM® na warunki zimowe. To zupełnie nowe podejście do przyczepności na powierzchni lodu (szczególnie na mokrym). Technologia obejmuje sam kauczuk, bez potrzeby dodawania zewnętrznych metalowych akcesoriów.
  • Dolomite Anatomic System Light (DAS Light) to ekskluzywny system opracowany przez Dolomite. Składa się anatomicznej wkładki, która zapewnia wygodę, perfekcyjne dopasowanie, ułatwia chodzenie i zmniejsza zmęczenie, poprawia postawę, zapewnia większą stabilność i równowagę.
  • Primaloft Insulation Eco - materiał izolacyjny, który zapewnia odpowiednią temperaturę i wodoodporność. Oddychająca, lekka, trwała i wykonana w 90% z recyklingu.

Kolekcja męska obuwia Dolomite