Ładuję...

Efektywne bieganie

Jak odpowiedni strój wpływa na Twoją efektywność w bieganiu

Mówi się, że złej baletnicy zawadza i rąbek u spódnicy. A co jeśli baletnica woli bieganie i radzi sobie z nim całkiem dobrze, ćwiczy wytrwale i regularnie? Czy poza dobrze skonstruowanym planem treningowym i odpowiednią dietą, można jeszcze jakoś wspomóc efekty ciężkiej pracy? Specjaliści od fizjologii biegania twierdzą, że tak.

Bieganie - buty

Zadbaj o podstawę - buty

Bieganie jest niezwykle satysfakcjonujące, każdy kolejny pokonany kilometr jeszcze bardziej kształtuje wytrzymałość, nie tylko tę sportową. Jednak z każdym kilometrem cały organizm, zwłaszcza stopy, narażone są na spore obciążenia, które mogą powodować dyskomfort, a nawet ból. Dlatego, zarówno podczas okazjonalnych, jak i regularnych treningów oraz wyczerpujących startów należy zadbać o stopy. Najprostszy i najbardziej odpowiedzialny sposób to wybór odpowiednich butów biegowych. Wielu zawodowych sportowców, a także liczna grupa fizjoterapeutów stawia na obuwie On Running. Dlaczego?

 

Bieganie - buty 2
Bieganie - buty 3

Twój styl

Przede wszystkim dlatego, że buty On Running są skonstruowane tak, by dopasowywać się do indywidualnego stylu danego biegacza, bez wymuszania na nim jego własnej techniki. Takie odwrócenie sytuacji powoduje, że stopa jest maksymalnie wspierana podczas wysiłku i nie jest narażona na dodatkowe obciążenia.

Bieganie - buty 4

Amortyzacja

Drugim ważnym aspektem, dopracowanym do perfekcji przez On Running, jest amortyzacja. Specjalna konstrukcja podeszwy złożonej z odpowiednio wyprofilowanych “chmur” oraz precyzyjnie dobrane materiały powodują, że wszystkie wstrząsy, na które narażona jest stopa podczas lądowania zostają zminimalizowane, a zaoszczędzona w ten sposób energia uwalniana jest podczas wybicia. Dzięki temu bieganie staje się nie tylko dużo bardziej bezpieczne i w mniejszym stopniu kontuzyjne, ale także znacznie efektywniejsze. A przecież o bezpieczeństwo i efekty chodzi, prawda?

Na każdy teren, na każdy dystans

Inżynierowie, fizjoterapeuci i sportowcy odpowiedzialni za sukces butów On Running doskonale wiedzą, jak różne drogi (dosłownie) wybierają dzisiaj biegacze. Dlatego budowa poszczególnych modeli dostosowana jest do podłoża, z którym najczęściej będą musiały się mierzyć. Są więc buty odpowiednie na szosy, przełaj, a nawet dla osób biegających na wilgotnych i śliskich górskich ścieżkach. Poza tym mamy modele dostosowane do biegów długodystansowych, takich jak półmaratony i maratony, oraz idealnych na krótsze, rekreacyjne przebieżki.

Eksperci dla sportowców

Wszystkie korzyści, jakie dają biegaczowi buty On Running są efektem pracy specjalistów i pasjonatów. Osób, które rozumieją sport i sportowców oraz dogłębnie znają mechanizmy funkcjonowania ludzkiej stopy w trakcie wysiłku związanego z bieganiem. Dlatego marka jest dziś jednym z czołowych producentów wybieranych przez profesjonalnych biegaczy. A że przy okazji buty On Running wyglądają doskonale i są po prostu wygodne, to coraz więcej osób nosi je także na co dzień.

Dowiedz się więcej o On Running

Bieganie X-BIONIC

Termoregulacja

Mało kto wie, że sednem termoregulacji nie jest wyłącznie zapewnienie komfortu poprzez odprowadzanie nadmiaru wilgoci z powierzchni skóry. Termoregulacja ma ogromne znaczenie dla wydajności organizmu. Dlatego technolodzy pracujący dla marki X-BIONIC skupili się na dogłębnym zbadaniu procesu termoregulacji w trakcie intensywnego wysiłku oraz opracowaniu rozwiązań, które maksymalnie wspierają w tej kwestii ludzki organizm.

Bieganie X-BIONIC 2
Bieganie X-BIONIC 3

Magiczne 37ºC

Badania przeprowadzone przez specjalistów X-BIONIC wykazały, że optymalna temperatura ludzkiego organizmu podczas intensywnego wysiłku to 37ºC. Aby zapewnić sobie utrzymanie właśnie takiego jej poziomu, ludzki organizmu zużywa nawet do 97% energii na proces termoregulacji. Takie wyniki wyznaczyły marce X-BIONIC jej główny cel: zdjęcie z organizmu ciężaru regulacji temperatury i przełożenie zaoszczędzonej w ten sposób energii na osiąganie lepszych wyników. Wystarczy pomyśleć 3% kontra dodatkowe 97% mocy!

Magia?

Takie odwrócenie proporcji mogłyby się wydawać niemożliwe bez czarów, ale dla naukowców z X-BIONIC to po prostu wyzwanie, któremu należy sprostać. Dzięki żmudnej pracy nad szeregiem opatentowanych technologii udało im się więc stworzyć taką bieliznę i odzież, która ma za zadanie utrzymanie ciepłoty ciała na optymalnym poziomie poprzez chłodzenie lub ogrzewanie organizmu w zależności od panujących warunków, efektywne odprowadzanie potu, ochronę przed wychłodzeniem w trakcie odpoczynku, a także zapewnienie maksymalnego komfortu i eliminację bolesnych otarć, które są tak częstą zmorą biegaczy.

Nauka!

Jak to osiągnięto? Przez opracowanie specjalnych konstrukcji termoregulacyjnych i wentylacyjnych oraz kanałów zbierających i odprowadzających wilgoć, które w połączeniu z zaawansowanymi tkaninami zapewniają najwyższy poziom wsparcia podczas wysiłku. Naukowcy z X-BIONIC rozłożyli ciało na części pierwsze i skupiając się na każdym elemencie osobno stworzyli system paneli odpowiednich za wsparcie konkretnego obszaru ciała, dla jeszcze lepszych efektów. Dzięki temu organizm jest wspierany na każdym dystansie i w różnych warunkach, by czerpać jeszcze więcej radości z biegania!

Kolekcja biegowa

Wczytaj czat