Kolekcja akcesoriów zimowych Falke dostępna w S;portofino

Kolkcja zimowa Falke w S'portofino

Marka Falke to rodzinna firma, której początki siegają 1895 roku. Zrodzona z pomysłu Franza Falke-Rohen, który pracując jako dziewiarz, postanowił stworzyć własny zakład dziewiarski produkujący najwyższej jakości przędzę. Wraz z pomocą syna przejął zakład włókienniczy w Schmallenberg, w którym do dziś mieści się główna siedziba firmy. Kolejne lata zaowocowały produkcją pierwszych skarpet i rajstop sygnowanych logo Falke. Stopniowo firma skupiła swoje działania na rynku mody męskiej. Kolejne zakłady produkcyjne powstały m.in. w Portugalii, Austrii czy Węgrzech. Inspiracją do dalszej ekspansji na rynek międzynarodowy stała się kolaboracja ze światowej sławy projektantami. Falke współpracowało m.in. z Giorgio Armanim, Karlem Lagerfeldem czy Christianem Diorem.

Dalszy rozwój marki wiąże się ze sponsoringiem w Formule 1 i zwiększeniem sieci salonów Falke w wybranych stolicach mody jak Berlin czy Ascona. Od 2005 roku brand poszerzył swoje portfolio o zaawansowaną technologicznie odzież sportową, której funkcjonalność i design uhonorowano nagrodą dla najlepszej odzieży biegowej przez Runner′s World, podczas targów Ispo 2006. Strategiczną decyzją było w 2008 roku przejęcie przez Falke Group marki Burlington, nabywając tym samym prawa do dystrybucji odzieży i akcesoriów na kluczowych światowych rynkach. Flagowe show room′y Falke mieszczą się w Asconie i Zurychu. W 2014 roku marka ubrała reprezentację narodową Niemiec w narciarstwie alpejskim i ski-crossie w zaawansowaną technologicznie bieliznę termoaktywną i skarpety.

Kolekcja bielizny technicznej w S'portofino
Kolekcja bielizny technicznej w S'portofino

Celem Falke jest dbałość o szczegóły, które zdaniem projektantów odróżniają produkty premium od pozostałych. Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, wsparte 120-letnim doświadczeniem, pozwala stworzyć wyjątkowe linie produktów przez wykwalifikowanych ekspertów. Marka w swoich projektach korzysta z delikatnego kaszmiru, wełny merino, jedwabiu czy bawełny w trosce o najwyższą jakość produktów. Podejście Falke do jakości, potwierdza hasło "Quality for quality′s sake!", którego celem jest dążenie do perfekcji zrodzonej z pasji i doświadczenia.

Kolekcja odzieży technicznej Falke w S'portofino