Kolekcja akcesoriów zimowych Falke dostępna w S;portofino

Kolkcja zimowa Falke w S'portofino

Marka Falke to rodzinna firma, której początki siegają 1895 roku. Zrodzona z pomysłu Franza Falke-Rohen, który pracując jako dziewiarz, postanowił stworzyć własny zakład dziewiarski produkujący najwyższej jakości przędzę. Wraz z pomocą syna przejął zakład włókienniczy w Schmallenberg, w którym do dziś mieści się główna siedziba firmy. Kolejne lata zaowocowały produkcją pierwszych skarpet i rajstop sygnowanych logo Falke. Stopniowo firma skupiła swoje działania na rynku mody męskiej. Kolejne zakłady produkcyjne powstały m.in. w Portugalii, Austrii czy Węgrzech. Inspiracją do dalszej ekspansji na rynek międzynarodowy stała się kolaboracja ze światowej sławy projektantami. Falke współpracowało m.in. z Giorgio Armanim, Karlem Lagerfeldem czy Christianem Diorem.

Dalszy rozwój marki wiąże się ze sponsoringiem w Formule 1 i zwiększeniem sieci salonów Falke w wybranych stolicach mody jak Berlin czy Ascona. Od 2005 roku brand poszerzył swoje portfolio o zaawansowaną technologicznie odzież sportową, której funkcjonalność i design uhonorowano nagrodą dla najlepszej odzieży biegowej przez Runner′s World, podczas targów Ispo 2006. Strategiczną decyzją było w 2008 roku przejęcie przez Falke Group marki Burlington, nabywając tym samym prawa do dystrybucji odzieży i akcesoriów na kluczowych światowych rynkach. Flagowe show room′y Falke mieszczą się w Asconie i Zurychu. W 2014 roku marka ubrała reprezentację narodową Niemiec w narciarstwie alpejskim i ski-crossie w zaawansowaną technologicznie bieliznę termoaktywną i skarpety.

Kolekcja bielizny technicznej w S'portofino
Kolekcja bielizny technicznej w S'portofino

Celem Falke jest dbałość o szczegóły, które zdaniem projektantów odróżniają produkty premium od pozostałych. Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, wsparte 120-letnim doświadczeniem, pozwala stworzyć wyjątkowe linie produktów przez wykwalifikowanych ekspertów. Marka w swoich projektach korzysta z delikatnego kaszmiru, wełny merino, jedwabiu czy bawełny w trosce o najwyższą jakość produktów. Podejście Falke do jakości, potwierdza hasło "Quality for quality′s sake!", którego celem jest dążenie do perfekcji zrodzonej z pasji i doświadczenia. Oto w jaki sposób ta idea przekłada się na konkretne produkty.

Bielizna funkcjonalna FALKE jest idealnym towarzyszem narciarskich przygód. Najwyższej jakości materiały połączone z wyjątkowymi technologiami zapewniają optymalną regulację wilgotności i temperatury na niespotykanym poziomie. Specjalnie skonstruowane, zintegrowane strefy funkcjonalne gwarantują maksymalną swobodę ruchów oraz idealne dopasowanie do warunków atmosferycznych. Bielizna FALKE zapewnia maksimum ciepła nawet przy najniższych temperaturach zewnętrznych, dzięki specjalnej powierzchni tkaniny, która chroni ciało przed przegrzaniem w trakcie faz aktywnych i zabezpiecza przed wychłodzeniem organizmu podczas faz nieaktywnych. Wykorzystane w produktach FALKE naturalne włókna, z wełną merino i jedwabiem na czele, oznaczają optymalną izolację cieplną, maksimum komfortu i minimum przykrego zapachu. Z kolei specjalnie opracowany system wentylacyjny transportuje wilgoć i zapewnia efekt chłodzenia, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. To wzmożony ruch powoduje bowiem otwarcie struktury dodatkowej wentylacji.

Skarpety narciarskie FALKE zapewniają stopom ciepło i chronią przed wilgocią dzięki trójwarstwowej konstrukcji z funkcjonalnymi i naturalnymi włóknami oraz unikatowym kanałem przepływu powietrza. Zoptymalizowane dopasowanie podbicia gwarantuje doskonałe czucie buta, a specjalna konstrukcja wyściółki w obszarach naprężenia chroni stopę przed nadmiernym obciążeniem. Dzięki tym rozwiązaniom, stopy mogą komfortowo znieść nawet wielogodzinne szusowanie w trudnych, zimowych warunkach.

Kolekcja odzieży technicznej Falke w S'portofino