Ładuję...

Harmonia ducha i ciała

Harmonia ducha i ciała

Aktywność fizyczna to nie tylko dynamiczne ćwiczenia, po których każdego rozpiera energia. Czasem większą potrzebą od wycisku na siłowni okazuje się wyciszenie i relaks. By spełnić to pragnienie, można zaszyć się domowym zaciszu lub skorzystać z szerokiej gamy zorganizowanych zajęć. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? Sprawdź nasz przewodnik po najciekawszych aktywnościach, które przyniosą ukojenie dla duszy i ciała.

Harmonia ducha i ciała
Harmonia ducha i ciała

Body Balance

To zajęcia fitness, na które składają się elementy tai chi, jogi i pilatesu. Wszystko po to, by uzyskać oczekiwany efekt: zwiększyć siłę mięśni i ich elastyczność, a jednocześnie pozbyć się codziennych stresów. Bardzo często podkreśla się, że body balance to ćwiczenia dla każdego: bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Trening wykonuje się boso, ponieważ bezpośredni kontakt z podłogą pozwala zachować odpowiednią postawę. Ćwiczeniom towarzyszy spokojna muzyka. W celu osiągnięcia najlepszych efektów, trening powinien odbywać się dwa razy w tygodniu.

Bikram Joga

Ten rodzaj jogi bazuje na najprostszych pozycjach, które każdy jest w stanie wykonać. Zajęcia odbywają się jednak w specyficznych warunkach: konieczna jest wysoka temperatura (około 40 stopni Celsjusza) i zachowanie dużej wilgotności powietrza (40-50%). Dlatego tę odmianę jogi można ćwiczyć jedynie w specjalnie przystosowanych do tego studiach. Zajęcia nie są dla wszystkich - zrezygnować muszą m.in. kobiety w ciąży czy osoby z chorobami serca. Głównym celem uprawiania bikram jogi jest większe uelastycznienie ciała oraz rozszerzenie porów skóry i wypocenie toksyn.

Harmonia ducha i ciała
Harmonia ducha i ciała

Pilates

System ćwiczeń został opracowany przez Josepha Pilatesa i obejmuje harmonijną współpracę umysłu i ciała, jako skuteczny sposób na płaski brzuch, mocniejsze plecy i szczupłą sylwetkę. To doskonały trening dla osób z bólem kręgosłupa. Zajęcia polegają na wykonywaniu serii ruchów w sposób płynny i kontrolowany. Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie centrum ciała, czyli mięśni odpowiadających za utrzymanie prawidłowej postawy. Ćwiczyć może każdy - zajęcia nie są intensywne lub niebezpieczne dla ciała. Trening powinien odbywać się minimum raz w tygodniu przez cały rok.

Medytacja

Najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się napięcia psychicznego i osiągnięcie stanu pełnego rozluźnienia. Medytacja skutecznie obniża stres, a jej praktykowanie jest nieszkodliwe dla organizmu. Ćwiczyć można w domu lub pod okiem instruktora. W czasie seansu warto się rozluźnić i zapomnieć o problemach. Warunkiem koniecznym jest liczenie oddechów, które pozwalają wyciszyć i uspokoić umysł, który powinien być wolny od wszelkich myśli. Regularne medytowanie niesie za sobą wiele korzyści, m.in. doznanie uczucia spokoju i harmonii, złagodzenie stanów depresyjnych, niepokoju, złości i dezorientacji.

Harmonia ducha i ciała
Harmonia ducha i ciała

Body Art

Połączenie jogi, oddechu i tańca dało początek tej dyscyplinie. Zawiera w sobie elementy fizjoterapii, pilatesu oraz klasycznych technik oddechowych. Podstawą jest fuzja treningu oraz relaksu przy dźwiękach spokojnej muzyki. Celem ćwiczeń jest stopniowe zapewnianie odpowiedniego funkcjonowania całego ciała, poprzez wzmocnienie i stabilizację wszystkich mięśni zaangażowanych w ruch. Zwiększona świadomość i praca nad oddechem, przynoszą ciału relaks w trakcie ćwiczenia jak i po jego zakończeniu. Body Art jest przeznaczone dla osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę i doznać uczucia relaksu.

Mobility

Zajęcia zostały stworzone w celu rozwiązywania problemów całego ciała. Głównym celem jest zapobieganie kontuzjom, polepszenie mobilności i elastyczności mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów, a także redukcja stresu. Ćwiczy się także w celu zwiększenia możliwości organizmu w życiu codziennym i w czasie innych aktywności. W czasie zajęć różne partie ciała są rozciągane, rolowane, ugniatane i masowane. Zajęcia dedykowane są wszystkim - zarówno początkującym jak i zaawansowanym uczestnikom.

Przeczytaj inne, ciekawe artykuły w najnowszym Magazynie S'portofino!


Harmonia ducha i ciała

Wczytaj czat