Ładuję...

Sardynia - zielona perła Adriatyku

Piękne, słoneczne plaże, urozmaicone wybrzeże, bajkowe zatoczki, urwiste skały i krystalicznie czyste wody. Tak prezentują się dwie wyspy Morza Śródziemnego – Sardynia i Korsyka. Szukając idealnego miejsca na spędzenie letniego urlopu lepiej trafić nie można. Zwłaszcza, gdy pasjonujesz się żeglarstwem. Liczne porty i malownicze zatoki obu wysp czekają tylko, aż do nich zawitasz. A i po zejściu na ląd nie sposób się tu nudzić.

Naturalne środowisko i śródziemnomorski klimat do gustu przypadną każdemu podróżnikowi. Sardynia ze stolicą w Cagliari to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Wraz z pobliskimi wysepkami tworzy region należący do Włoch. Charakteryzuje się wysokimi, skalistymi wybrzeżami, wieloma cyplami oraz wiecznie zieloną roślinnością. Przeważającą część wyspy zajmują góry i płaskowyże. W ciągu roku jest około 300 słonecznych dni, czego wynikiem jest wspaniały i długi sezon wakacyjno-żeglarski. Najbardziej znany port Sardynii to Porto Cervo, umiłowany przez licznych turystów i znane osobistości - gwarantuje urzekające widoki.

Dla wilków morskich

Wrzesień jest miesiącem wielkich regat na okolicznych wodach. Odbywają się tu m.in. zawody Maxi Worlds czy Swan Cup.  Porto Rotondo, przyjemną marinę na północy wyspy odwiedzać można przez okrągły rok. Szczególnie polecamy rejs do oddalonego jedynie o 2 km Portisco. W Golfo Aranciniewielkim, uroczym miasteczku na północy wyspy - spotkamy liczne restauracje serwujące wyborne śródziemnomorskie dania. Tutejsza pizza i pasta sprawią, że znajdziesz się w kulinarny niebie! 

Rajskie plaże

Obowiązkowym przystankiem powinien być Cala Corsara, obfitująca w piaszczyste plaże i wynurzające się z wody skały. Ci, którzy poszukują ciszy i spokoju, zawitać powinni do Cala Francesce, jednej z nielicznych zatok na zachodnim wybrzeżu La Maddalena. Jest dobrze schowana, dlatego przypływa do niej znacznie mniej jachtów. Wizytówką archipelagu i Parku Narodowego La Maddalena są również trzy niezamieszkane wyspy – Isola Budelli, Santa Maria oraz Razolli. Ich niebywałe, różowe plaże po prostu trzeba zobaczyć!

Wczytaj czat