Ładuję...

Technologie On Running

ON RUNNING – przewodnik po technologiach wykorzystywanych w butach biegowych

Miękkie lądowanie, mocny start i aktywne wsparcie indywidualnego ruchu stopy to trzy główne filary filozofii projektowania butów biegowych ON Running. Dzięki nim każdy ruch ma być odczuwalnie lżejszy i przypominać „bieganie po chmurach”. Porównanie do biegania po chmurach nie jest w tym przypadku na wyrost. W rzeczywistości stało się pretekstem do stworzenia unikalnej na rynku technologii CloudTec®. O niej samej i wielu innych rozwiązaniach stosowanych w butach ON Running przeczytasz w tym poradniku.

On Running
On Running

CloudTec® - amortyzacja i silne wybicie w trakcie biegu

Adaptacyjna technologia CloudTec® łączy wszystkie zalety miękkiego buta treningowego oraz twardego i szybkiego buta wyścigowego. Wszystko to dzięki opatentowanemu rozwiązaniu amortyzującemu, opartemu na konstrukcji składającej się z pustych profili gumowych, które swoim kształtem przypominają chmury. To właśnie im technologia CloudTec® zawdzięcza swoją nazwę. Każdy model butów ON ma inną liczbę takich elementów.

Gumowe profile mają unikalne położenie, kształt i wielkość, aby funkcjonować niezależnie oraz jako część całości podeszwy. Właśnie to rozwiązanie jest określane mianem adaptacyjnego systemu CloudTec™. Wspomniane profile odznaczają się podwójną funkcjonalnością. Spłaszczają się w trakcie uderzenia, aby zamortyzować lądowanie, jednocześnie kumulując energię niezbędną do silnego wybicia przy stawianiu następnego kroku.

CloudTec™ to jedyny na rynku system amortyzacji, który jest aktywny tylko w trakcie lądowania. Tym samym zapobiega niepożądanym stratom energii, jak ma to miejsce w przypadku innych butów biegowych. Amortyzuje tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz, po czym staje się twardy dla efektywnego wybicia. Technologia w butach ON sprawia, że każdy bieg jest odczuwalnie lżejszy, szybszy i bezbolesny.

Speedboard™ - pomaga biegać szybciej

Kiedy masz więcej energii, jesteś zwyczajnie szybszy – taka właśnie idea przyświeca technologii Speedboard™. Jak sama nazwa wskazuje, podstawowym zadaniem Speedboard™ jest zwiększenie prędkości biegacza. W rzeczywistości mowa o specjalnej płycie z termoplastycznego polimeru, którą umieszczono między podeszwą środkową CloudTec® a cholewką. Bardzo łatwo ją zlokalizować. Przypatrz się elementom Cloud podeszwy dowolnego buta ON, a zobaczysz między nimi spodnią stronę płyty Speedboard™. W modelach, takich jak Cloudace, Cloudflash i Cloudsurfer, płyta rozszerza się na całą szerokość buta, dzięki czemu widoczna jest również jej zewnętrzna krawędź.

On Running
On Running
On Running

Sztywna płyta Speedboard™, zgina się gdy lądujemy i natychmiast wraca do swojego pierwotnego kształtu w trakcie wybicia. Działa prawie jak łuk: pochłaniając i natychmiast uwalniając energię generowaną podczas biegu i grawitację. Płyta w butach ON Running działa na każdym etapie biegu, synchronizując się z podeszwą CloudTec®.

Za każdym razem, gdy stopa uderza o ziemię, elementy podeszwy Cloud (tzw. chmury) kompresują się, aby zamortyzować lądowanie i stworzyć solidną platformę do wybicia. W tym samym czasie płyta Speedboard™ zgina się, by następnie uwolnić nagromadzoną energię, i wystrzelić Cię gwałtownie do przodu. 

Krótko mówiąc, technologia pomaga biegać szybciej przy takim samym wysiłku. Speedboard™ zapewnia doskonałą dynamikę przetaczania buta oraz energiczne wybicie, niezależnie od nachylenia terenu. Dodatkowo zapewnia ochronę stopy przed ostrymi elementami podłoża oraz stabilizację w niepewnym terenie.

Helion™ superfoam - ochrona stóp i dodatkowa amortyzacja

Helion™ superfoam to piankowy materiał amortyzujący, który wykorzystuje zaawansowane metody produkcji do łączenia w jednym produkcie sztywniejszych elementów piankowych z tymi bardziej miękkimi. W ten sposób Helion™ zapewnia właściwości, które wcześniej były tylko osiągalne dla dwóch odrębnych materiałów. Pianka Helion™ superfoam jest wyjątkowo lekka i przy tym nieprawdopodobnie wydajna podczas oddawania energii. Piankowa konstrukcja zapewnia duży zwrot energii w momencie odbicia i niezbędną ochronę dla stopy. Pianka Helion™ superfoam charakteryzuje się także dużą responsywnością i wysoką odpornością na zmiany temperatury otoczenia. W rezultacie przez cały czas zachowuje swoje wysokie właściwości amortyzacyjne. Helion™ superfoam to coś więcej niż pianka, to super amortyzująca pianka.

On Running

On Running

Zero-Gravity Foam - biegaj komfortowo i bezpiecznie

Pianka Zero-Gravity Foam w parze z opatentowaną technologią CloudTec® oferuje wyjątkowo skuteczną amortyzację i ochronę stóp przed uderzeniami. Zaawansowane panele ścierne Zero-Gravity Foam na spodzie podeszwy zapewniają jednak przede wszystkim wysoką przyczepność i znacząco przedłużają żywotność samej podeszwy.

Reboud Rubber - trwała i sprężysta podeszwa

Reboud Rubber to specjalna mieszanka gumy, wykorzystywana do wytworzenia elementów podeszwy CloudTec®. Jej mieszanka została dobrana w taki sposób, by gwarantować maksymalnie dużą sprężystość i trwałość. W rezultacie buty wyposażone w podeszwę, której składnikiem jest Reboud Rubber, odznaczają się wyjątkowo dużym zwrotem energii i powoli się zużywają.

On Running

Missiongrip™ - przyczepność w każdych warunkach

Nie ma dwóch takich samych szlaków. Właśnie dlatego ON Running zaprojektował wyjątkowo wszechstronną podeszwę Missiongrip™. Stosowana w modelach trailowych, podeszwa jest odpowiedzią na potrzeby osób biegających w zróżnicowanym terenie, zarówno górskim i nizinnym. Dzięki strefowej konstrukcji i charakterystycznej fakturze bieżnika jest w stanie sprostać trudnościom terenowym, zarówno w trakcie technicznych podbiegów i zejść.

SPRAWDŹ MODEL CLOUDVENTURE

On Running

Faktura bieżnika w przedniej części podeszwy jest ustawiona pod takim kątem, by poprawiać przyczepność na stromych podejściach. Z kolei odwrotny kierunek bieżnika w tylnej części gwarantuje wysoką przyczepność w trakcie zejść. Za sukcesem wysokiej przyczepności podeszwy Missiongrip™ stoi także nowa mieszanka gumy o wyjątkowo dużej lepkości.

Jeśli zastanawiasz się, który model buta biegowego ON Running jest najlepszy dla Ciebie przeczytaj nasz poradnik (link), który ułatwi Tobie wybór. 

WYBIERZ SWOJE BUTY ON RUNNING

On Running

Wczytaj czat