Ładuję...

cykl turniejów wagc poland

cykl turniejów golfowych wagc poland

Golf dla ambitnych amatorów

Każdego roku, w ponad 40 krajach, odbywa się wyjątkowy cykl turniejów golfowych. Wyjątkowy nie tylko ze względu na swój międzynarodowy charakter, ale także dlatego, że jego uczestnicy to... amatorzy. Zwieńczeniem organizowanych na niezwykle szeroką skalę eliminacji jest światowy finał z udziałem reprezentantów danego kraju. Rozgrywki z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników i fanów, a polskim ambasadorem wydarzenia, jest nie kto inny, jak Zbigniew Boniek. O jakim turnieju mowa?

cykl turniejów golfowych wagc poland

Dla mistrzów świata

Oczywiście o WAGC, czyli World Amateur Golfers Championship - największym amatorskim turnieju świata, a jednocześnie najstarszym cyklicznym turnieju golfowym w Polsce. Inicjatorem tych szczególnych rozgrywek jest Steven Tumby Johansson, słynny szwedzki hokeista, piłkarz i, oczywiście - golfista, który wpadł na pomysł, że “każdy golfista-amator może zostać mistrzem świata”!

Polskie eliminacje

Tegoroczna, 19. edycja WAGC, już ruszyła. Jej uczestnikami są pełnoletni amatorzy, którzy w dniu rozgrywek posiadają aktualną kartę HCP wydaną przez Polski Związek Golfa. W WAGC udział biorą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zawody odbywają się zgodnie z regułami dla stroke play - w najbardziej potocznym rozumieniu golfowych reguł jest to gra na uderzenia, w której zwycięża osoba rozgrywająca regulaminową rundę najmniejszą ilością uderzeń. Gracze podzieleni są według grup handicapowych, spośród których nagradzani są zdobywcy trzech pierwszych miejsc, przy czym zwycięzca zostaje dodatkowo uhonorowany pucharem. Laureaci uzyskują też awans do krajowego turnieju finałowego, który w tym roku rozgrywany będzie pod koniec sierpnia w Binowo Park Golf Club w Szczecinie oraz Modry Las Golf Resort w Choszcznie.


cykl turniejów golfowych wagc poland
cykl turniejów golfowych wagc poland

Światowe finały

Zwycięzcy turnieju finałowego w grupach handicapowych A, B, C, D i E będą reprezentować Polskę podczas finałowego turnieju World Amateur Golfers Championship, a zwycięzca kategorii F weźmie udział w finałach World Amateur Golfers Invitation. Tegoroczne finałowe rozgrywki odbędą się pod koniec października na malowniczych polach Borneo. World Amateur Golfers Championship to jedyny tego typu turniej amatorski. Jego skala, organizacyjny rozmach, ponadnarodowy charakter i wyjątkowa atmosfera z każdym rokiem zachwycają coraz bardziej. Dla S’portofino udział w WAGC to już tradycja. Od lat aktywnie wspieramy rozwój golfa w Polsce, dlatego nie możemy opuścić tak ważnych rozgrywek. Mamy nadzieję spotkać tam i Ciebie! Pełny harmonogram polskich eliminacji wraz z tabelami wyników i aktualnościami dotyczącymi rozgrywek, dostępny jest na oficjalnej stronie turnieju: www.wagc.pl

cykl turniejów golfowych wagc poland
cykl turniejów golfowych wagc poland

Wczytaj czat