Ładuję...

Najlepsze buty sportowe ss 2019

Najlepsze buty sportowe na sezon Spring Summer 2019

Wreszcie nadszedł czas, by zrzucić ciężkie zimowe buty! Na co je zamienić? Oczywiście na wygodne sportowe modele. Które będą najmodniejsze w tym sezonie? Czym kierować się podczas zakupów? Oto kilka podpowiedzi...

Buty SS 2019

UGLY

Brzydkie, dziwaczne, przerysowane, zbyt duże i... nieoczekiwanie ujmujące. Początkowo traktowane jak sezonowy wybryk designerów, nieśmiało zaczęły wkraczać na salony - sportowe buty w charakterze ugly. Dziś niczego się już nie boją - ani połączenia z klasyczną i elegancką stylizacją, ani biurowego looku, ani tym bardziej nowoczesnej mody streetwearowej. Marka Y-3 proponuje ugly shoes w mocno kontrastującym zestawieniu bieli i czerni, z kolei Bogner, choć spokojniejszy pod względem konstrukcji, odważniej stawia na kolory.

Buty SS 2019 Y-3
Buty SS 2019 Bogner

NEUTRAL OR COLOR?

Dominującym trendem tego sezonu jest neutralność. Dlatego króluje stonowana gama kolorystyczna, od brudnej bieli i beżu przez delikatną kawę z mlekiem po jasne brązy, camele i toffi. Tendencję widać także w kolekcjach obuwia sportowego. Przeważają więc jednokolorowe, neutralne buty w klasycznych i futurystycznych krojach. Jednak równie często spotkać można kontrastowe połączenia beżu z innymi barwami - np. czerwienią lub stonowane kolaże kilku kolorów - zielenią, szarością, żółciem.

 

W opozycji do tego trendu pojawiają się kolekcje mocno grające jednym kolorem. Stąd ogniste czerwienie, nasycone błękity i granaty, pomarańcze, a także zgrabne połączenia kilku wyrazistych barw jak w kolekcji Philippe Model. Wyraziste kolory są też domeną funkcjonalnych modeli sportowych, np. tych, które proponuje marka On Running. I świetnie! Bo wreszcie sportowe buty przeznaczone do trenowania nie są nudne i oderwane od aktualnej mody.

 

PRINT

W kwestii zdobień i nadruków obserwujemy bardzo duże rozbieżności. Z jednej strony mamy dominację minimalistycznych, jednokolorowych modeli, z drugiej - totalne szaleństwo. Projektanci, w tym Philippe Model, nie unikają więc malowniczych nadruków inspirowanych przyrodą czy bogatych zdobień przesyconych cekinami, koralikami i kryształkami.


Print

CLASSIC

W tym sezonie, po raz kolejny przekonujemy się, jak nieskończone są inspiracje sprawdzoną klasyką. W sportowych kolekcjach znaleźć można mnóstwo butów nawiązujących do ulicznego stylu lat 80. i 90. I choć są one mocno odświeżone, to patrząc na nie trudno nie przenieść się w wyobraźni do Nowego Jorku czy Londynu końca ubiegłego wieku. Trend wyraźny jest w wielu kolekcjach różnych marek, m.in. Bogner, Colmar czy Philippe Model.

POZNAJ NAJLEPSZE BUTY SPORTOWE TEGO SEZONU:

Sprawdź męskie buty SS 2019
Buty sportowe ss2019 dla niej

Wczytaj czat